Facebook Google+ Twitter

Brutalna kampania wyborcza toczy się w internecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-05-28 12:43

Kampania prowadzona w cieniu tragedii smoleńskiej i dramatu powodzian zmusza kandydatów do ważenia każdego słowa. Ale prawdziwa bezpardonowa walka wyborcza toczy się w internecie - pisze Dorota Kowalska.

Na zdjęciu krążącym w internecie Bronisław Komorowski trzyma w ręku wielką encyklopedię PWN, ale ma ją do góry nogami. Pod podobizną marszałka przestroga: "Zanim weźmiecie udział w wyborach, pomyślcie, na kogo głosujecie". Pocztówek jest więcej. Rekordy popularności bije ponoć ta przedstawiająca rysunek Donalda Tuska w objęciach Władimira Putina z napisem: "Na zawsze razem". Takich podobizn można było kupić więcej, m.in. 22 maja na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie nie szczędzili grosza, bo dochód ze sprzedaży partia Jarosława Kaczyńskiego przeznaczyła szczytny cel pomocy dla powodzian.

To nie uszło uwadze i natychmiast trafiło do sieci. Bronisław Komorowski twierdzi, że Marek Belka jest zastępcą sekretarza generalnego ONZ...

W internecie, na blogach, także w mediach, kampania prezydencka rozwija się w najlepsze, ale w przeciwieństwie do tej oficjalnej, ugrzecznionej, trochę sztucznej, jest taka jak nasza polityczna rzeczywistość: agresywna, a czasami wręcz bezwzględna.

"Nieszczęścia chodzą parami - trudno nie przywołać tego przesądu, gdy miesiąc po katastrofie smoleńskiej przez kraj płynie fala powodziowa. (...) Obie fale - emocji po tragedii i powodziowa - mają jednak podobne, decydujące znaczenie dla kampanii wyborczej. Przynajmniej zaś - dla jej retoryki. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na sobotnim wiecu nie przypominało przemówień z lat poprzednich. Bronisław Komorowski mógł dzięki powodzi znaleźć sensowny temat na pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (68):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem tylko dodać: " Jak wielkie znaczenie ma Opatrzność Boża?!" Tylko że skończył się czas błogiej nostalgii!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Robercie, sprawa jest bardzo poważna. Polacy stoją przed trudnym wyborem. Zanim podejmie się postanowienie, trzeba sporządzić "rachunek sumienia".Po jednej stronie bilansu Rosja i Niemcy? Wnikliwy obserwator doskonale wie czym pachną! Samo położenie rury po dnie Bałtyku jest dowodem że dbają o swoje tylko interesy a przyjaźń i wzajemna współpraca to pozory! Nie mam nic do poszczególnych społeczności, są tylko zwykłymi obywatelami. No ale tworzenie przepisów i układów wspierających wyżej wymienionych pachnie zdradą narodową i podstawowych interesów Rzeczypospolitej Polski. Jak się wydało ze złożami łupkowymi i wobec takiej sytuacji Kuwejt to "mały Pikuś", zaczęło się poklepywanie po ramieniu Donalda Tuska, jaki to on słodki! Pod pozorem zjednoczenia Europy, będziemy "dojną krową" dla Rosji i Niemiec. Bo raptem zorientowali się że wypuścili z rąk: "Kurę, która znosi złote jajka"! I to za wszelka cenę! Czy też za cenę wypadku samolotowego i śmierci najważniejszych przedstawicieli państwa polskiego?! Dlaczego ja mam być taki pewny, że to był tylko nieszczęśliwy zbieg okoliczności?! W oczach laika, zgadzam się. W oczach fachowców, nigdy! Czarne skrzynki od momentu znalezienia w przeciągu dziesięciu godz(choćby jedna) powinny zostać przekazane właścicielom, ponieważ każda zwłoka stwarza możliwość manipulacji i moderacji o czym fachowcy wyraźnie mówią! <a href="http://www.bibula.com/?p=22177">link</a> , <a href="http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html">link</a> i <a href="http://blogmedia24.pl/node/27904">link</a>.
Jak ja mogę być obojętny na fakty i wierzyć bezgranicznie, że wszystko było w porządku?! Skoro Bolesław Bierut wrócił do Polski nogami do przodu?! Kto był niewygodny zniknął bez śladu, albo "nieszczęśliwy wypadek " drogowy, nieszczelny zawór gazowy i wiele innych metod?!
Weźmy teraz pod uwagę alternatywę udziału w gospodarce polskiej kapitału amerykańskiego? Stabilizacja wolnorynkowa daje duże prawdopodobieństwo na regulacje cen i możliwość bardziej godnego życia dla całego społeczeństwa polskiego a nie dla wybranej grupy ludzi w dodatku "sprzedawczyków! Z Niemcami i Rosjanami możemy współpracować na zasadzie bratniej przyjaźni, ale pod patronatem USA. W razie sporu USA będzie właściwym sekundantem, gwarantującym rzetelne rozstrzygnięcia.
A rura na dnie Bałtyku?! Niech sobie tam leży, kapitał włożony w to już nie wróci się z "nawiązką". Tak bardzo chcieli utrzymać wysokie ceny paliwa i żerować bez końca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale ja uprawiam brutalną kampanię internetową :-( Takich pytań się nie zadaje ,i nie odpowiada się na nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Retoryczne pytanie. Agenturą nie tylko rosyjska przesiąkniętą jest PO. Główna postać kandydat do prezydentury jest tego najlepszym przykładem. Potem Olechowski choć już nie PO.
I założyciel Platformy niejaki Gromosław Czempiński (super agent podwójny lub potrójny, kto go tam wie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jaki jest "stan posiadania" agentury rosyjskiej w strukturach Platformy Obywatelskiej?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztof Kalkowski, chcesz Pan wiedzieć o jaką stawkę chodzi?! Tylko cząstkę, bo trzeba mieć stalowe nerwy: <a href="http://blogmedia24.pl/node/27904">link</a> i linki znajdujące się tutaj <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert kto skasował Twój komentarz i dlaczego? Kto straszył Cię sądem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzina państwa Kaczyńskich ustanowiła pełnomocnika, który ją reprezentuję , zresztą inne rodziny również, przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. Rodzina Pana Prezydenta i Pani Prezydentowej ma własnego specjalistę od spraw lotnictwa. Jest to płk dr inż. , brat Pani Marii Kaczyńskiej. Był długoletnim pracownikiem ITWL, zajmował się systemami celowniczo- nawigacyjnymi samolotów myśliwsko- bombowych. Za zasługi dla obronności kraju został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Kawalerskim OOP. Można zatem mieć nadzieję, że zareaguje na wszelkie przekręty w sprawie katastrofy.
Zwróćcie tez uwagę na wypowiedzi gen. (Czaban i inni) , pilotów, są one teraz zupełnie inne. Nie upubliczniono wywiadu z dowódcą 36 Pułku. Dlaczego? To nie są teorie spiskowe to tylko pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 18:23

Pisaliście Państwo o dezinformacji na łamach naszych mass-mediów. Nie tylko polskie media "mają wątpliwości". Kiedy 10. kwietnia otrzymałem sms z wieścią o katastrofie, pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem było zajrzenie na stronę "Niezawiesimaj Gaziety". Nie na "Onet" czy "WP". Faktycznie, były już pierwsze doniesienia i rozmowa z gubernatorem obłasti smoleńskiej. Wiarygodne (moim zdaniem) są jeszcze dwa duże rosyjskie tytuły "Nowaja Gazieta" (tam pracowała Anna Politkowska) i "Rassijskaja Gazieta". Ta ostatnia jest co prawda tubą Kremla, ale dobrze znać oficjalne stanowisko władców Rosji. Ad rem: pierwsze doniesienia rosyjskie prezentowały m.in. relację świadka, który widział w kabinie pilotów, przypiętych pasami. Żywych, czy nie - nie mówił, był zbyt daleko. A, pamiętacie Państwo, pierwsze rosyjskie relacje zwierały info o 3 osobach, które przeżyły katastrofę.
Tymczasem niebawem okazało się, iż "trudno znaleźć zwłoki pilotów" - rzeczywiście ich ciała wróciły w ostatnim "transporcie", gdyż oficjalnie przynajmniej, w Moskwie badano DNA, by ustalić ich tożsamość. Byli w kabinie, czy nie byli? Gdyby świadek miał rację, rzecz trudna do wytłumaczenia. Ba, nie nam tu i teraz stwierdzić, czy taki świadek w ogóle istniał i dlaczego również ten "szczegół" uległ zmianie.
Ale to, co może uchodzić za informacyjny "bałagan" - może być i w wielu przypadkach bywa - celową dezinformacją, autorstwa tzw. służb. Bez złudzeń - w tak poważnej sprawie - i Polacy i Rosjanie będą rozsiewać fałszywe wiadomości. My - czytelnicy - możemy tylko wychwytywać te, które stoją ze sobą w wyraźnej sprzeczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Jerzy dziękuję za informację. Ja w LOK-u też miałem przygody a teraz mizeria straszna.z tym początkiem ''drogi w chmurach''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.