Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3896 miejsce

Brutalna napaść na ukraińską dziennikarkę

Znana dziennikarka i aktywistka Euromajdanu Tetiana Czornowoł została brutalnie pobita.

 / Fot. screen z twittera EuromajdanuDzisiaj w nocy gdy dziennikarka wracała do domu rodziców jej samochód został uderzona przez samochód terenowy kierowany przez oprawców. Po tym jak pojazd dziennikarki został zepchnięty do rowu mężczyźni wyciągnęli ją z samochodu i po kilku uderzeniach zostawili na miejscu zdarzenia. Na szczęście kobietę zauważyli przejeżdżający w pobliżu milicjanci, którzy udzielili jej pomocy i przewieźli do szpitala. Jak, podali lekarze Czernowoł ma wstrząśnienie mózgu, nie może samodzielnie wykonywać żadnych czynności i porusza się na wózku inwalidzkim.

Prawdopodobnie zdarzenie to ma związek z jej ostatnim artykułem dla gazety „Ukraińska prawda”, w której napisała o ukraińskich urzędnikach. Podała także adres i zdjęcia miejsca zamieszkania Witalija Zacharczenki. Szef MSW ostatnio był oskarżony o nadużywanie sił milicji na uczestnikach protestów, które trwają już ponad miesiąc w stolicy Ukrainy, Kijowie. Gazeta podejrzewa że to właśnie ukraińscy urzędnicy zlecili pobicie dziennikarki.

Wydarzenie to skomentował sam Janukowycz: „Te zbrodnie muszą się zakończyć, a władza powinna wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy ponoszą za to odpowiedzialność.”

Nie jest to pierwsza napaść na Ukrainie. W niedzielę postrzelono Wołodymyra Morałowa, który jest jednym z działaczy „Kontrola Drogowa”, a wczoraj w Charkowie brutalnie zraniony nożem został Dmytra Pyłypc, organizator Euromajdanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A wiecuj , to tylko wojna może być. Mafia rządzi na Ukrainie . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.