Facebook Google+ Twitter

Bryan Adams pojawi się na festiwalu Camerimage. W Toruniu zobaczymy wystawę zdjęć wokalisty

Bryan Adams znany jest przede wszystkim ze swojej twórczości muzycznej. W Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu od 16 listopada 2015 będziemy mogli oglądać zdjęcia popularnego wokalisty. Artysta pojawi się osobiście na festiwalu Camerimage.

 / Fot. materiały prasoweBryan Adams jest znany publiczności w Polsce i na świecie jako utalentowany wokalista, autor takich przebojów jak „Please Forgive Me”, „(Everything I Do) I Do It for You” czy „Have You Ever Really Loved a Woman?”. Na koncie ma kilkadziesiąt nominacji i nagród muzycznych, m.in. Grammy, Nagrodę MTV i trzy nominacje do OSCARA za najlepsza piosenkę. Jego pasją jest również fotografia i w związku z tym pojawi się na Camerimage 2015.

Artysta nie chce łączyć działalności muzycznej z pasją fotograficzną, wyraźnie oddzielając dokonania sceniczne od tego, co tworzy za pomocą aparatu fotograficznego. Współpracował między innymi z Calvinem Kleinem, magazynami „Harper’s Bazaar” i „Vogue”, tworzył wiele sesji modowych, jest współtwórcą magazynu o modzie „ZOO”.

Wystawiał swoje fotografie m.in. w Saatchi Gallery i National Portrait Gallery w Londynie oraz w Haus der Kunst w Monachium. Bryan Adams przyjedzie do Torunia i osobiście otworzy wystawę swoich fotografii, na którą złożą się dwa cykle. Pierwszy nosi tytuł „EXPOSED” („Obnażeni”), a tworzy go seria portretów największych sław pop kultury, m.in. Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Micka Jaggera, Lany Del Ray, Kate Moss, Tildy Swinton, Amy Winehouse (w sumie 130 portretów). Drugi cykl nosi tytuł „WOUNDED: THE LEGACY OF WAR” („Okaleczeni: świadectwo wojny”) i zawiera poruszające zdjęcia okaleczonych weteranów wojen w Iraku i Afganistanie.

Obie serie doczekały się wydania albumowego, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na świecie, wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii. Wystawa fotografii Bryana Adamsa w Toruniu będzie pierwszą prezentacją jego prac w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj także: Sex Pistols wprowadzają odrobinę buntu do kart kredytowych


Wystawę przygotowaną przez Fundację TUMULT, organizatora festiwalu CAMERIMAGE oraz Fundację Sztuki Świata będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu od 16 listopada 2015 do 31 stycznia 2016.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.