Facebook Google+ Twitter

Brydżyści, do klubów!

Brydżyści od wielu lat walczyli o włączenie swojej dyscypliny w grono sportów olimpijskich. Udało się to w pewnym stopniu. Po zakończeniu każdej olimpiady, letniej i zimowej, w tym samym miejscu odbywają się tzw. Igrzyska Sportów Umysłowych. Mój apel skierowany jest do tych hobbystów, którzy grają w domowym zaciszu, przed komputerem. Brydżyści! Kluby sportowe czekają na Was!

Co zalicytujemy z taką ręką? / Fot. Danuta SkowronekI Igrzyska Sportów Umysłowych odbyły się w Pekinie w dniach 3-18 października 2008 r. Polska reprezentacja była dość liczna, najlepiej zaprezentowali się juniorzy, zdobywając 2 srebrne medale, w kategorii do 26 lat (U-26) i w kategorii do 28 lat (U-28). Brąz wywieźliśmy w kategorii par juniorskich.

Pewnie wiele osób czyta to z niedowierzaniem, nawet ci, którzy w brydża grają. Otóż to. Grają w internecie, bo tak łatwiej. Fotelik, piwko, muzyczka... a kluby czekają na dopływ "świeżej krwi". Średnia wieku w sekcjach brydża sportowego to ok. 70 lat (może trochę przesadziłam, ale coś koło tego). Młodzi ludzie, którzy tam trafili osiągają sukcesy, stąd dobre wyniki na igrzyskach.

W każdym większym mieście istnieje sekcja brydża niemal przy każdym klubie sportowym. Trzeba z tego fotela wstać i poszukać swojego miejsca w realu. Zostaną powitani z otwartymi ramionami. Nie trzeba być członkiem związku, aby zagrać w turnieju, sprawdzić swoje możliwości i zdecydować, czy chce się tej dyscyplinie sportu poświęcić. Na stronie internetowej PZBS (www.pzbs.pl) są wszelkie potrzebne informacje. Takie puchary i inne nagrody czekają na zwycięzców Mityngu Uznamskiego również w przyszłym roku. / Fot. Danuta Skowronek

Ja sama grałam w brydża w internecie. Stwierdziłam wtedy, że jest sporo ludzi grających na wysokim poziomie. To do nich właśnie jest skierowany mój apel. Może na następnych Igrzyskach zobaczymy nowe twarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.12.2009 12:06

Wiem że jesteś wielką entuzjastką brydża, życzę sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem komentarz i źle kliknąłem, uciekł. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2009 18:19

Wreszcie optymistyczna wiadomość dla mnie!....... 5* :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.