Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1951 miejsce

Brygida Grysiak. Feministka, która sprzeciwia się aborcji

Znana dziennikarka TVN24 przedstawia swoją definicję feminizmu. Sprzeciwia się też aborcji i twierdzi, że nie jest ona dla kobiet powodem do dumy.

 / Fot. Marcin Sikora/Domena publicznaKażdy, kto interesuje się polityką i ogląda TVN24, niewątpliwie zna Brygidę Grysiak. 33-letnia dziś dziennikarka ze stacją związana jest od początku jej istnienia. Od września 2005 roku pełniła obowiązki korespondenta telewizji w Małopolsce, pracowała także w krakowskim oddziale „Faktów” jako researcher. Zajmowała się również przygotowywaniem materiałów dla programu / Fot. Materiały prasowe„Dzień Dobry TVN”. Wcześniej współpracowała z „Gazetą Krakowską”, Niezależnym Kwartalnikiem „Alter Ego”, Radiem Kraków czy TVP2,gdzie prowadziła program edukacyjny „Dzieci i ryby”. Obecnie zajmuje się głównie relacjonowaniem tego, co dzieje się w Sejmie.

Zdecydowanie i odważnie w imieniu Kościoła

Brygida Grysiak jest też znana z tego, że w sposób zdecydowany i odważny wyraża swoje poglądy na tematy religijne. W 2011 roku wraz z innymi znanymi ludźmi mediów (m.in. Krzysztofem Ziemcem, Tomaszem Zubilewiczem czy Pawłem Kukizem) zaangażowała się w akcję "Uratuj świętego", występując tym samym w obronie życia poczętego. "To może być doskonała promocja papieskiego nauczania. Nie sztuką jest powiedzieć o sobie "członek pokolenia JP2", albo deklarować miłość do papieża. Trzeba konsekwentnie realizować jego testament, a wiemy, że na ochronie życia bardzo mu zależało. To doskonały moment i doskonały sposób na promocję tego, czemu on poświęcił całe swoje życie i pontyfikat. Jeśli nie słuchaliśmy, kiedy on, jeżdżąc po całym świecie krzyczał w obronie życia poczętego, to może dziś warto się nad tym zastanowić i zrobić coś więcej?" - mówiła wtedy dziennikarka w rozmowie z portalem Fronda.pl. Grysiak jest też autorką wywiadu rzeki z księdzem arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim „Najbardziej lubił wtorki”, w której duchowny przedstawia nieznane dotąd fakty z życia Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

DO MASAKRY
 • DO MASAKRY
 • 26.05.2012 20:39

Coś Ci się w głowie chyba poprzestawiło. Wyraźnie TY jesteś słaba MASAKRO, bo by Cię nie było stać na wyrażenie w sposób tak odwazny poglądów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! B. Grysiak to dziennikarka silna intelektualnie, z dużą wiedza, zdecydowaniem. SUper redaktorka!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MASAKRA GRYSIAK
 • MASAKRA GRYSIAK
 • 26.05.2012 19:24

Grysiak to jeden wielki oksymoron - czyli zupełnie nieobiektywna dziennikarka. Głową siedzi w XIX wieku, rozwój osobisty na poziomie potulnej pannicy z wsi X. Irytująca, do bólu konserwatywna. Jej książka o "dzieciorobieniu" dotyka tematu, który NIGDY nie będzie jej dotyczył, żenada... Ciekawe, jakie by miała poglądy, gdyby była podrzędną dziennikarką w Pcimiu Dolnym i miała przeciętnego mężulka "piwo-koledzy". 10 dzieci, zero antykoncepcji, co tydzień do "domu bożego" by pomykała. A może pomyka? Tup, tup, łaska pana niech zawsze będzie z wami! Ahoj!

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
 • didi
 • 22.05.2012 11:55

levy Maria Czubaszek jest dumna :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo miło, że pani Grysiak jest wierna swoim zasadom, aczkolwiek podejrzewam, że jest takich kobiet w Polsce miliony.
Na dokładkę ma możliwość to ogłaszać swoje credo w telewizji i zarabiania na wszystkie swoje narodzone dzieci.
Nie ma takiej możliwości żadna inna, przeciętna kobieta, dla której aborcja też nie jest powodem do dumy; bywa bowiem najczęściej aktem rozpaczy, za który płaci włóczeniem po sądach i obelgami "świętojebliwych" dziennikarzy, którym powodzi się równie dobrze, jak pani Grysiak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karol Kossakowski Dzisiaj 09:57
W Polsce oglądamy Film " Nad Życie" wszyscy podziwiają decyzję zmarłej siatkarki Agaty Mróz która wybrała życie dziecka nad swoję. I nikt nie bojkotuje tego filmu i nie mówi , że była nierozsądna. Zaś swoją decyzją stała się otoczona wzorem kobiety i matki.

Nie wszyscy podziwiają tylko podziwiają ci dla których to jest bohaterstwo. To samo dotyczy bycia wzorem.
A teraz pytanie wprost do Pana: - co bardziej by się panu podobało - urodzenie dziecka wskutek wolnego wyboru, czy z powodu lęku przed ustawą antyaborcyjną?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 22.05.2012 10:12

''Sprzeciwia się też aborcji i twierdzi, że nie jest ona dla kobiet powodem do dumy.''

Co za idiotyzm, która kobieta jest z tego dumna?
Tutaj chodzi tylko o możliwość wyboru, wiara nie ma znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 22.05.2012 10:10

Karol Kossakowski Dzisiaj 09:57


W Polsce oglądamy Film " Nad Życie" wszyscy podziwiają decyzję zmarłej siatkarki Agaty...''

Skąd ta pewność? Takie stanowcze , graniczące z pewnością sformułowania to sofizmaty, pozwalające udowodnić swoją nie za mądrą tezę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce oglądamy Film " Nad Życie" wszyscy podziwiają decyzję zmarłej siatkarki Agaty Mróz która wybrała życie dziecka nad swoję. I nikt nie bojkotuje tego filmu i nie mówi , że była nierozsądna. Zaś swoją decyzją stała się otoczona wzorem kobiety i matki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 22.05.2012 09:37

Powodem do dumy nie są również dzieci poczęte w wyniku gwałtu czy przypadkowych kontaktów intymnych.Masowo rodzone dzieci w społecznościach,gdzie bieda i ubóstwo są zjawiskami dziedzicznymi,a są rodzone jedynie dlatego,że kościół wbija do głów półanalfabetom swoją wątpliwą naukę "moralną",to takie dzieci również nie przynoszą ze sobą na świat szczęścia ,ani choćby nadziei na jakąkolwiek "dumę"(oprócz dumy Watykanu,rzecz jasna)."Dumni" muszą być równiez rodzice z dzieci dotkniętych genetycznymi wadami wrodzonymi,uniemożliwiającymi im samodzielna egzystencję(bo słowo-życie,może być tu użyte jedynie w znaczeniu biologicznym)
No i na koniec..."Ojciec Nie Święty"Pawła Szumlewicza-lektura w sam raz dla wyznawców kultu najlepszego aktora wśród papieży,choć w tej kategorii,watykański poczet głównych aktorów jest mocniejszy niż na wszystkich galach razem wziętych przyznawania Oskarów w Hollywood.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVN wbrew pozorom nie jest neutralne jeśli chodzi o poglądy. Wystarczy zobaczyć miny prowadzących jak ktoś zadzwoni do Szkła Kontaktowego i powie cokolwiek krytycznego pod adresem kościoła. Panowie prowadzący nie wiedzą gdzie się mają podziać, a jak tylko ktoś taki skończy to wszystko robią żeby ten "straszny afront" zagadać i w ogóle zwiewają aż się kurzy od tematu... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.