Facebook Google+ Twitter

Brytania: Masowe groby dla ofiar świńskiej grypy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-20 15:08

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii przygotowuje już plany działań przeciw rozprzestrzenieniu się świńskiej grypy. Jednym z pomysłów ministerstwa są masowe groby dla ofiar epidemii.

http://www.thelondonpaper.com/thelondonpaper/news/london/swine-flu-mass-graves-planned-for-london / Fot. Łukasz HaśkieJeden z dokumentów MSW przewiduje "groby dla dużej liczby niezidentyfikowanych osób, wykopane mechanicznie z wyprzedzeniem, przeznaczone do efektywnego użytkowania", a także stworzenie "strefy licznych i ciągłych pochówków".

Jak podaje The London Paper, rzecznik ministerstwa powiedział, iż plany te są jedną z opcji branych pod uwagę. Zostaną wdrożone, gdy zajdzie taka potrzeba.

Planiści ministerstwa orzekli, iż jest to najgorszy z możliwych scenariuszy, przygotowanych przez rząd do zaaktywizowania lokalnych władz do działań w zwalczaniu skutków świńskiej grypy.

Dodatkowo, zapewniono, że w razie potrzeby, londyńskie krematoria będą mogły pracować 24 godziny na dobę. Księża mają również przygotować się do pełnienia posługi, gdy liczba pogrzebów diametralnie wzośnie. Kolejnym zabezpieczeniem w przypadku wzrostu ofiar śmiertelnych grypy ma być przechowywanie ciał w chłodniach do czasu, aż zostane spalone w krematorium. Do tej pory w Wielkiej Brytanii zmarło na świńską grypę 32 osoby. Samych chorych jest ponad 100 tysięcy. Okazuje się więc, że umieralność na Wyspach dotyczy zaledwie 0,032% chorych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 15:41

A dziennikarze jak zwykle robią aferę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.