Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy akceptują 90 procent wniosków Polaków o obywatelstwo

W ostatnich pięciu latach Brytyjczycy rozpatrzyli pozytywnie 90 proc. wniosków o obywatelstwo złożonych przez Polaków. Wystąpiło o nie 8 tys. osób.

 / Fot. Mewiki / CC 3.0Jak ujawniło brytyjskie Home Office od początku 2009 roku do października tego roku 7890 Polaków złożyło wniosek o obywatelstwo. Odmówiono tylko 540 Polakom - informuje Wyborcza.pl.

Żeby otrzymać obywatelstwo należy udokumentować 6-letni pobyt na Wyspach Brytyjskich. W pierwszych pięciu latach wnioskodawca nie mógł spędzić więcej niż 450 dni poza Wielką Brytanią, a w ostatnim roku więcej niż 3 miesiące. W przypadku Polaków będących w związku małżeńskim z obywatelami brytyjskimi konieczny jest co najmniej 3-letni pobyt w tym kraju. Oprócz spełnienia powyższych kryteriów konieczne jest ukończenie kursu English for Speakers of Other Languages oraz zdanie egzaminu Life in the UK. Opłata za wniosek wynosi 874 funty.

Za tydzień zaostrzone zostaną przepisy dotyczące języka i wnioskujący o naturalizację będą musieli legitymować się certyfikatem znajomości angielskiego co najmniej na średnim poziomie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.