Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy chcą leczyć się w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-07 09:59

Warszawskie Centrum Onkologii otrzymało propozycję leczenia grupy pacjentów z Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy uważają, że czekają zbyt długo na leczenie nowotworów, dlatego wyjeżdżają na terapię do innych krajów UE.

Dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie profesor Marek Nowacki potwierdził, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie. Przyznaje, że przyjęcie takiej grupy pacjentów z Wielkiej Brytanii będzie trudne bo u nas w kraju też są kolejki, ale propozycję można rozważyć.

Nowacki zaznacza, że klinika musiałaby pracować w dodatkowym czasie, by zmniejszyć kolejki oczekujących pacjentów, a ponadto konieczne byłoby zatrudnienie personelu ze znajomością języka angielskiego.

Obowiązujące unijne przepisy dają Europejczykom prawo do leczenia się poza granicami kraju. Za leczenie muszą zapłacić, a później mogą domagać się zwrotu kosztów od swojego ubezpieczyciela.
- Pacjenci z Wielkiej Brytanii jeżdżą za granicę nie tylko leczyć raka i nie tylko do Polski - informuje Grzegorz Drymer z Londynu. Brytyjczycy odkryli, że służba zdrowia w dawnym bloku komunistycznym oferuje im niedrogą, a nowoczesną alternatywę wobec wyjazdów do renomowanych klinik w Zachodniej Europie, czy USA.

Chodzi też o to, że w tych specjalnościach brytyjska powszechna służba zdrowia oferuje bardzo ograniczone usługi za darmo. Natomiast w leczeniu nowotworów ważny jest czas rozpoczęcia leczenia.

Według danych brytyjskich funduszy służby zdrowia, w 2 kwartale zeszłego roku na raka leczono, w samej tylko Anglii, aż 190 tysięcy pacjentów, z czego 8 tysięcy czekało na pierwszą wizytę u specjalisty powyżej dwóch tygodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.