Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy chcą referendum ws. traktatu lizbońskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-20 10:19

70 procent Brytyjczyków chce przeprowadzenia referendum w sprawie traktatu z Lizbony, jeśli do władzy dojdzie Partia Konserwatywna - wynika z sondażu ICM dla "Sunday Telegraph".

Brytyjczycy chcą referendum nawet wtedy, jeśli traktat zostałby już przyjęty i ratyfikowany przez wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Referendum po dojściu torysów do władzy domaga się - co może zaskakiwać - większość respondentów popierających Partię Pracy. 64 procent z nich chce w referendum wyrazić swoją opinię w sprawie traktatu, który wprowadza stanowisko prezydenta Unii Europejskiej i wzmacnia kompetencje decyzyjne Brukseli.

Sondaż opublikowany w "Sunday Telegraph" pokazuje też, że rośnie liczba przeciwników Brukseli. Za opuszczeniem Unii Europejskiej opowiada się 40 procent respondentów, znacznie więcej niż w poprzednich badaniach.

Niezadowolenie z traktatu z Lizbony w Wielkiej Brytanii narasta. Doszło do tego, że jedna z autorek projektu traktatu, członkini Partii Pracy przestrzega, że ratyfikowanie dokumentu może wywołać "deficyt demokracji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.