Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy chcą wysłać Polaków do domu lub wystrzelić w kosmos

Przed kilkoma laty do Wielkiej Brytanii wyjechało z Polski za pracą i chlebem, ponad 500 tysięcy naszych rodaków. Jechali głównie młodzi, odważni, ambitni i dobrze wykształceni. Przyjmowani byli z gorącym sercem. Teraz lecą na nich gromy i żądania powrotu do domu.

Londyn - kiedyś El Dorado dla polskich emigrantów. Czy dziś to już dla nich piekło? / Fot. Wiki CommonsPolacy nie wszędzie są lubiani. Litwini, choć kiedyś byli z nami w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, teraz czują do nas nienawiść. Holendrzy, na specjalnej stronie w Internecie, sieją uczucia nienawiści do Polaków pracujących u nich, a Niemcy, tradycyjnie traktują nas jako złodziei, pijaków i leniów. Brytyjczycy natomiast, po zachwytach w minionych kilku latach nad pracowitością, zdolnością i kompetencją zatrudnionych u nich Polaków, teraz zaczynają czuć do nich wyraźną wrogość.

Nasi rodacy nie tak dawno wyjeżdżali na Wyspy Brytyjskie dniami i nocami. Jechali za pracą i chlebem. Osiadło ich tam około pół miliona. Przyjmowani byli z otwartym sercem, a praca czekała. Czekała, bo Anglicy nie są skorzy do pracy. A już absolutnie w tzw. brudnych zawodach. Polak zaś chwytał z ochotą każdą robotę. Sytuacja uległa radykalnej zmianie, gdy przyszedł w 2008 roku, kryzys. Wtedy Anglicy zmienili o naszych zdanie. Dziś najchętniej byliby skłonni wystrzelić Polaków w kosmos. Są przekonani, że Polacy zabrali im pracę. Nie chcą pojąć, iż dom polskich emigrantów aktualnie jest w Wielkiej Brytanii. Natomiast w Polsce nie ma już dla nich miejsca.

Pewnego dnia zdobyła rozgłos informacja o wybuchu w dzikiej bimbrowni, w miejscowości Boston (hrabstwo Lincolnshire). Natychmiast lokalni patrioci obwinili za wybuch Polaków. W końcu okazało się, że jego sprawcami są Litwini. Brytyjczycy nie wierzyli. Nadal mówili o Polakach. Polski redaktor pisząc o tym zdarzeniu, zwrócił uwagę, że tylko przypadek zrządził, iż oskarżenie nie padło na Polaków i polskie dzieci z Irlandii, bo w opinii Brytyjczyków, Polacy zrujnowali Irlandię, "siedzą na zasiłkach" i zabierają im pracę". A najwięcej zabierają polskie dzieci - pracy i zasiłków. W dodatku jest ich pełno, są wszędzie - informuje wp.pl. W "przedszkolach piją wódkę (…), masowo kradną trzykołowe rowerki. A całe kieszonkowe wysyłają do Polski".

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Parę informacji uzupełniających:

Boston w Lincolnshire. - Imigranci z Europy Wschodniej stanowią 25 proc. mieszkańców Bostonu w Lincolnshire. Miasto ma 70 tys. mieszkańców.
Tylko 38 proc. mieszkańców Bostonu przyznaje, że osoby innego pochodzenia dobrze czują się i radzą w ich mieście. To najniższy wynik w kraju. Średnio wynosi on 60 proc.
Rząd rozważa wprowadzenie obowiązku płacenia przez pracodawcę za lekcje języka angielskiego dla imigrantów. Mają się oni w ten sposób szybciej aklimatyzować w nowym środowisku.

- Jesteśmy świadomi, że w Wielkiej Brytanii ma teraz miejsce nowy rodzaj uprzedzeń i wrogości w stosunku do imigrantów. Musimy zwiększyć dostęp do służb publicznych dla imigrantów a także zwrócić uwagę, na przygotowanie istniejących społeczności na przyjazd nowych- wynika z raportu Communities.

Te informacje świetnie pokazują nierzetelność tego artykułu. To trochę tak jakbyśmy wyciągali wnioski o stosunku wszystkich Polaków do Unii i cudzoziemców na podstawie wypowiedzi na lokalnym forum Zamościa i to takiego do którego ostatnio wprowadziło się prawie 20 000 obcokrajowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak sie grabi dorobek zycia, majatek powracajacych do kraju Polakow trzeba sie dowiedziec na przykladzie dziennikarza i blogera Rafała Gawrońskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy podac wlasciciela, imiona i nazwiska redakcji mediow, wlasciciela, ktore robia nagonke na Polakow i wszystko bedzie jasne. Czy inaczej jest z antypolskimi mediami w Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy medal ma dwie strony. Jedna to określone zachowania ludzi Zachodu. O tym już napisano i ja się z tym zgadzam. Druga to jednak zachowania bardzo wielu naszych rodaków. Nie wnikam ilu. Zło w każdym wypadku jest krzykliwe, rzuca sią w oczy i w uszy. Ta k... w każdym zdaniu. Dla Anglików to szokujące. U nich przeciętni ludzie tak sią nie wyrażają. Itd. itp. Przyglądajmy się uważnie dałszemu rozwojowi wypadków. Przekonamy się po raz kolejny o pewnych sprawach, skoro jednoznaczne wydarzenia historyczne jeszcze niczego nas nie nauczyły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
inst obserw
 • inst obserw
 • 26.03.2012 17:36

Polacy niejednokrotnie są dyskryminowani np. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony zdaje się, że wtenczas wyjechało np. z Świetokrzyskiego czy Mazowieckiego, sporo niskich warstw społecznych, więc czy aby dlatego mamy nie najlepszą opinię wśród społeczeństwa zachodnich? Żeby Ci sumienni ,którzy pracą dorobili się i którzy już chcą wrócić to żeby zainwestowali w Polsce tak jak inwestuje się w krajach zachodnich. Z tym, że nie opłaca się wracać do Polski, bo pracy tu nie przybyło. Poza tym widać, że niektórzy chyba wrócili (m.in po dawnej polskiej modzie: rozbudowana masa mięśniowa i wygolone karczycho)... W innych społeczeństwach europejskich nie ma tego watpliwego stylu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
 • Benedykt Present
 • 20.03.2012 09:04

Do "olek kan". "Europejczyk" długo będzie pojęciem z dziedziny geografii - tak długo dopóki nie powstanie jakiś wspólny język trwale łączący rozmaite narody naszego kontynentu, o kulturze i obyczjach już nie piszę. Polska stoi swoim językiem narodowym, własną wielowiekową kulturą, historią i zwyczajami. Unia chce nam to wszystko zabrać. Lekkomyślne związki z UE zakończą się dla Polski rozbiciem na dzielnice (euroregiony) to jest mini-państewka: Wolny Sląsk, Kaszuby, Mazury i może też Wielkopolska. Drugi raz Stany Zjednoczone, a właściwie Ignacy Paderewski, nam nie pomogą. To tyle mojego "czarnowidztwa". Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 18.03.2012 08:44

piszę prawdę o zacofanym polskim narodzie którym rządzi banda pejsatych zawszeńców z Tuskiem na czele.Najlepiej dla Polski by było gdyby unia się rozpadła i każdy sobie rzepkę skrobie.Nowy polski rząd powinien wziąć za mordę bandę kościelną oraz żydowskie banki.Wszystkie problemy to robota żydostwa,zobaczcie co zrobili z demokratyczną Libią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miriann
 • miriann
 • 15.03.2012 18:02

Wariacie :antek patelmitrz Dzisiaj 05:06,rozpacz? Dzisiaj 07:47 .To ty ciągle wypisujesz ta łgarstwa .Zdychaj psie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
rozpacz?
 • rozpacz?
 • 15.03.2012 07:47

Zdechły rząd polski który nie umie rządzić, twierdzi że nie ma komu już dziś zapracować na emerytury i wydłuża wiek emerytalny do 67 lat nawet kobietom. A jednocześnie skazuje na banicje pół miliona młodych zdolnych pracowitych ludzi, mówiąc tylko o Anglii. To jest straszny obraz jaki zaserwował rząd Tuska Polakom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 15.03.2012 05:06

angole mają rację Polacy to złodzieje i oszuści ,przekonałem się w RPA jak okradli moje mieszkanie,Polsce brakuje lata świetlne do zachodu zwłaszcza POlskim POlitykom .Ruscy powinni polskę zbombardować i obsadzić gandzią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.