Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy chcą wystąpić z Unii Europejskiej

Blisko połowa Brytyjczyków ankietowanych przez ośrodek Opinium opowiada się za wystąpieniem ich kraju z Unii Europejskiej, ponieważ obecne warunki członkostwa uważa za niekorzystne.

 / Fot. Sylwia Dąbrowa/PolskapresseOśrodek Opinium na zlecenie tygodnika Observer przeprowadził badania, z których wynika, że prawie połowa obywateli Wielkiej Brytanii na tę chwilę nie chce, aby ich kraj był członkiem Unii Europejskiej. Jak zaznaczają, byliby za pozostaniem w tych strukturach jeśli doszłoby do renegocjacji warunków brytyjskiego członkostwa - podaje tvn24 za PAP.

48 proc. ankietowanych stwierdziło, że "definitywnie" lub "prawdopodobnie" zagłosowałoby za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za pozostaniem w ugrupowaniu opowiedziałoby się 37 proc. badanych. Jeśli doszłoby do korzystnych zmian, za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE opowiedziałoby się 42 proc. Brytyjczyków, a przeciwko byłoby 36 proc. badanych.

Respondenci mają jednak wątpliwości, czy premier David Cameron wynegocjuje korzystniejsze warunki brytyjskiego członkostwa. Tylko 18 proc. badanych sądzi, że szef brytyjskiego rządu uzyska ustępstwa, o które zabiega.

Cameron podkreśla, że chciałby, aby Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej, ale jak podkreśla " w zreformowanej UE", która zabiegałaby o poprawę konkurencyjności europejskiej gospodarki i wolny handel.

Na początku czerwca 2014 roku, David Cameron ostrzegał Angele Merkel, że wybór Junckera na przewodniczącego Komisji Europejskiej zdestabilizuje jego rząd do tego stopnia, że nie będzie mógł zagwarantować pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Zapowiadał także, że w razie zwycięstwa jego Partii Konserwatywnej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, odbędzie się referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Cześć i chwała królowej Wiktorii i jej czasom! Jeśli parlament ma jakikolwiek sens to tylko wybierany w oparciu o cenzus. Jeden człowiek - jeden głos to rządy bezmyślnego tłumu, który idzie na lep demagogów, bo inaczej nie potrafi. Zaś owi demagodzy siedzą u kogoś w kieszeni, kto mając przed sobą zamiast parlamentu złożonego z kudzi mądrych i doświadczonych zbiorowisko dyletantów, trzęsie jak chce tak zwanym ludowładztwem. Nieprzypadkowo zatem wciągnięcie potęgi brytyjskiej do pierwszej światowej po stronie republiki rządzonej za pomocą bezmyślnego parlamentu poprzedziła zmiana ustroju W. Brytanii polegająca na uznaniu głosu ulicznika za równy głosowi wielkiego wynalazcy. Była to matka wszystkich katastrof XX wieku.

Współczesna brytyjska tragedia polega na tym, że owszem, można podjąć próbę zerwania się z łańcucha eurokratów tylko po to, by znaleźć się na jeszcze krótszej smyczy wuja Sama. To, co zrobili socjaliści od 1965, a mianowicie doprowadzenie do utraty jakiegokolwiek udziału w kontroli rezerw strategicznych byłego imperium, okazało się zbrodnią o nieodwracalnych skutkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju, zgoda, ale zasady kultury obowiązują także osoby z przerośniętym ego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Katarzyno, proszę odpuścić niektórym użytkownikom z przerośnietym ego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy leci z nami pilot?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamik, co za hipokryzja!? Pyskówki, jakie pan zarzuca portalowi pan sam przeprowadza. Najwięcej pod moim adresem i w dodatku tak gęsto jak się da. Pańska metoda na odwrócenie uwagi od niewygodnych faktów jest niewłaściwa. Nawet pan jest nią zniesmaczony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachodnioeuropejscy uniosceptycy niekoniecznie chcą zniesienia dochodowych ułatwień w handlu na kontynencie, głównie chodzi o panoszącą się biurokrację i hamującą rozwój lokalny uniformizację legislacyjną, nie wspominając już o "prorozwojowym" euro, które każdemu krajowi strefy narzuca merkelowski kaganiec. Istotnie - Brytyjczycy to (jeszcze mimo wszystko) dumny naród z silną, choć coraz bardziej słabnącą pod naporem imigracji tożsamością narodową. Dawnej chwały już nie ma, ale, choć tłumiona labourzystowskim ujadywaniem, duma z historii pozostała - oraz pamięć o tym, co przyniosło potęgę "Imperum, w którym nigdy nie zachodzi słońce" - determinacja, odwaga, wiara w SIEBIE (od pucybuta do monarchy) a nie w system, niezależność oraz działanie zgodnie z interesem narodowym a nie (re)sentymentami. UE to zaprzeczenie wszystkich tych wartości: to system wymuszonego bezpieczniactwa, naiwnego i niebezpiecznego wręcz "appeasementu", materializmu i usilnej kolektywizacji w imię chorych idei egalitarnych, które jedyne, co na ten świat sprowadziły to ludobójstwo, niewolnictwo i czarna rozpacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja chętnie wystąpiłbym z tego portalu zabierając gdzie indziej moje materiały, mam gdzie.Nie lubię tkwić w aferach pyskówkowych, które jak rak toczą portal. Dobrze że jest taki zrównoważony Autor i komentator jak pan Marek. Moim zdaniem np. Polacy nie chcą wystapić z UE, nie mówi o tym PiS, przeciwnie wszyscy chyba chcieliby na polską modłę przerabiać Unię od środka. Czy Brytyjczycy toczą swoistą grę z władzami Unii? 100 lat temu nie było Unii ale było Imperium Brytyjskie. Analizuję okres rządów królowej Wiktorii pod kątem zachowania pokoju n świecie. Brytyjczycy we krwi mają zaznaczanie swojej obecności w świecie, moglibyśmy od nich wiele się nauczyć na przykładach historycznych. Myślę, że w sposobie wychowaniu jakże dzietnych pokoleń w tamtych czasach zawdzięczali sukces. dane imperium się rozpadło a dumni anglosasi nie chcą być pionkiem w Europie. Ale czy sa w stanie prowadzić własną politykę gospodarcza w obecnym podzielonym świecie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek chciałby wyprzedzić to, co jest powolnym procesem w dziejach. Takich sztucznych unii już było kilka w świecie. Nawet Polska już tworzyła kiedyś takiego dziwoląga, jak Rzeczypospolitą Obojga Narodów - bez powodzenia. Tam gdzie nie ma wspólnej kultury, tradycji i języka - sama gospodarka przeważnie nie wystarcza i taki potworek wcześniej czy później się rozpada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.