Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy już nie wierzą w strefę euro. Przygotowują się do jej upadku

Według Brytyjczyków upadek strefy euro to kwestia czasu. Brytyjski skarb państwa i banki przygotowują plany awaryjne. MSZ poleca swoim ambasadom na terenie eurolandu przygotować się na ewentualne zamieszki po upadku wspólnej waluty.

Powołując się na dziennik "The Daily Telegraph" Gazeta pisze, że wszystkie brytyjskie ambasady, które znajdują się w państwach strefy euro, otrzymały polecenia przygotowania pomocy dla obywateli brytyjskich, którzy w razie upadku systemu bankowego mogą mieć zablokowany dostęp do swoich kont. MSZ obawia się także, że w państwach eurolandu mogą wybuchnąć zamieszki podobne do tych, które miały miejsce w Grecji.

W zeszłym tygodniu regulator finansowy polecił bankom przygotowanie planów na wypadek rozpadu strefy euro. Brytyjskie Ministerstwo Skarbu potwierdziło, że również przygotowuje plan awaryjny na taką ewentualność. - Jest w naszym interesie, żeby oni grali na czas, bo to dam nam więcej czasu na przygotowanie się - powiedział gazecie urzędnik z ministerstwa.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 29.11.2011 22:01

Brytyjczycy widzą co się dzieje w strefie euro i przygotowują banki, na wypadek kryzysu finansów . A Tusk pcha nas do strefy euro, niczym samobójca .To chorzy ludzie ,dyletanci , amatorzy i frajerzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.