Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy mają dość Browna?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 22:40

Po kilkugodzinnej debacie brytyjska Izba Gmin przyjęła rządowy projekt ustawy, który przedłuża do 42 dni okres zatrzymania przez policję osób podejrzanych o działalność terrorystyczną.

Był on krytykowany nie tylko przez organizacje obrony praw obywatelskich, ale także przez sporą grupę posłów rządzącej Partii Pracy. Projekt przeszedł zaledwie 9 głosami, prawdopodobnie posłów z północno-irlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów. Wcześniej opowiadali się oni przeciwko projektowi, ale na krótko przed głosowaniem zaproszono ich do rządowych pomieszczeń w gmachu parlamentu i tam zostali przekonani do poparcia projektu.

Atmosfera polityczna w Wielkiej Brytanii była napięta od tygodni. Stawką dzisiejszego głosowania była przyszłość premiera Gordona Browna. Gdyby projekt przepadł wskutek buntu 37 posłów własnej partii, byłby to bardzo znaczący sygnał, że premier stracił zaufanie Partii Pracy.

Od kilku miesięcy spada popularność premiera w kraju. Brytyjczycy skarżą się na serie decyzji, które podjął Gordon Brown. Są to między innymi: odebranie najbiedniejszym Brytyjczykom 10-procentowego progu podatkowego, skandal z wypuszczaniem z więzień przestępców, żeby zrobić miejsce dla nowych , a także fiasko polityki imigracyjnej. Społeczeństwo najbardziej narzeka jednak na inflację: drogie paliwo, energię, żywność i kredyty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.