Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy nie radzą sobie z systemem metrycznym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-19 20:07

W Wielkiej Brytanii złagodzono interpretację przepisów o obowiązku stosowania systemu metrycznego w handlu. Wyspiarze świętują zwycięstwo tradycji i zdrowego rozsądku nad administracyjnym rygorem. Mimo wprowadzenia w szkołach nauki systemu metrycznego już w 1970 roku, większość Brytyjczyków nadal woli tradycyjny system imperialny.

W 2000 roku dyrektywa Komisji Europejskiej wprowadziła w całej Unii obowiązek stosowania metrycznych miar i wag w handlu. Rok temu Unia poczyniła wprawdzie ustępstwo dla Wielkiej Brytanii, ale wiele tutejszych samorządów lokalnych nadal ciągało po sądach tzw. "męczenników metrycznych" - sklepikarzy i straganiarzy, którzy trwali przy tradycyjnym funcie, uncji, calu, stopie, galonie i pincie, ignorując gramy i milimetry.

Teraz brytyjski rząd postanowił okiełznać nadgorliwość samorządów i zarządzić "proporcjonalne stosowanie środków karnych, zgodnie z interesem konsumentów". Jest to zwycięstwo dziesiątków osób, które przez ostatnie 8 lat opłaciły przywiązanie do tradycji wysokimi grzywnami i zapisem w rejestrze kryminalnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.