Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy o irlandzkim referendum

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 21:21

W Wielkiej Brytanii rząd Partii Pracy przyjął wynik irlandzkiego referendum jakby się nic nie stało. Inne partie wyrażają mieszane uczucia.

Minister spraw zagranicznych, David Miliband oświadczył, że proces ratyfikacji traktatu Lizbońskiego przez Wielką Brytanię będzie się posuwał dalej zwykłym trybem. Traktat przyjęła już Izba Gmin i 18 czerwca trafi pod obrady i głosowanie w Izbie Lordow. Minister Miliband powiedział, że wynik referendum w Irlandii należy uszanować, ale Londyn ma swój własny pogląd na Traktat.

Nie jest to zresztą pogląd tylko rządzących Labourzystow. Rzecznik opozycyjnej Partii Liberalno-Demokratycznej powiedział, że szkoda, iż Irlandczycy odrzucili traktat - dobry i dla nich, i dla Europy. Irlandzkie „Nie" ucieszyło natomiast Konserwatystów. Ich lider, David Cameron stwierdził, że skoro jedno z państw Unii odrzuciło Traktat Lizboński, to został on na dobre pogrzebany i rząd wykazuje wielką arogancję zapowiadając mimo to ratyfikację.

Komisja Europejska zapowiada, że w przyszłym tygodniu przeanalizuje wynik irlandzkiego referendum, ale przywódca niewielkiej lecz głośnej, anty-europejskiej partii Niepodległości UKIP, Nigel Farage pytał ironicznie: „Której części „Nie" nie mogą zrozumieć?"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.