Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy planują oszczędności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-26 22:43

Według sondażu dziennika „Guardian" Brytyjczycy planują żyć w nowym roku oszczędniej niż dotychczas. Tymczasem rzucili się na wcześniejsze w tym roku i bardziej atrakcyjne poświąteczne wyprzedaże.

Aż 86% respondentów sondażu zamierza zmniejszyć swoje wydatki. Wśród najczęściej wymienianych oszczędności są wakacje i posiłki w restauracjach. Prawie połowa Brytyjczyków planuje zmniejszyć wydatki na odzież, a 20% na żywność kupowaną do domu.

4/5 badanych liczy się z tym, że kryzys potrwa nie rok, a dwa lata. Niemal tyle samo przewiduje, że będzie miało trudności ze spłatami pożyczek hipotecznych i długów na kartach kredytowych, a 57% negatywnie ocenia swoje perspektywy finansowe.

Zdaniem „Guardiana" świadczy to o ograniczonym zaufaniu do posunięć antykryzysowych brytyjskiego rządu. Mimo to setki tysięcy Brytyjczyków skorzystało w drugi dzień Świąt z wyprzedaży w domach towarowych. W w ciągu najbardziej ruchliwej godziny w Selfridges na londyńskiej Oxford Street klienci wydali milion funtów. W galerii handlowej Trafford w Manchesterze już o 7 rano stali w długiej kolejce przed zamkniętymi drzwiami. W tym roku przed świętami na liście życzeń do Mikołaja przodowała koperta z gotówką - właśnie na tańsze, poświąteczne zakupy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.