Facebook Google+ Twitter

Brytyjczycy ponoszą w Afganistanie ogromne straty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-16 16:10

Brytyjczycy odnotowują w Afganistanie dotkliwe straty. Dziś w wyniku poniesionych ran, zmarł dwieście pierwszy brytyjski żołnierz. Jeden ranny Brytyjczyk zmarł w sobotę.

Premier Gordon Brown podkreślił, że jest to tragedia, ale że nie obniży to jego determinacji. "Musimy chronić Wielką Brytanię i osiągniemy to zabezpieczając Afganistan" - powiedział szef rządu. Brown dodał, że trzy czwarte wszystkich terrorystycznych spisków przeciwko Wielkiej Brytanii wywodzi się z pogranicza afgańsko-pakistańskiego.

Dwaj żołnierze, którzy zmarli w sobotę i niedzielę to kolejne ofiary improwizowanych ładunków podkładanych przez talibów przy drogach.

Premier zaznaczył, że po dwuletnich sporach o wyposażenie, do Afganistanu zaczynają obecnie docierać cięższe, lepiej opancerzone transportery i więcej helikopterów. Według Browna, może to zmniejszyć straty w organizowanych przez talibów zasadzkach bombowych.

Fakt, że dwusetny żołnierz zmarł z ran w szpitalu w Anglii zwrócił uwagę opinii publicznej, że ani armia, ani rząd nie publikują liczby rannych w Afganistanie. Jak donosi niedzielna gazeta "Sunday Telegraph" nawet sama brytyjska armia nie umie powiedzieć, ilu żołnierzy odniosło w Afganistanie poważne obrażenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.