Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

720 miejsce

Brytyjczycy z gotyckiego Grooving in Green na koncertach w Polsce

Już w przyszłym miesiącu krótką trasę po Polsce zagra brytyjski Grooving in Green - projekt obecnych i byłych muzyków legendarnych zespołów gotycko-rockowych, m.in The Eden House czy Fields of the Nephilim. Zespół zagra 12.10 w Rybniku, 13.

Switchblade Switch - Grooving in Green / Fot. Archiwum zespołu Grooving in Green powstało w 2008 roku, z inicjatywy Pete Finnemore'a i Simon'a Manning. W roku 2009 zespół wydał dwie Epki - 'Ascent' i 'Dirt', które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony zarówno mediów, jak i fanów i wyruszył w trasę - zagrał między innymi na festiwalach Whitby Gothic Weekend (UK) i The Judgement Day (Austria) oraz koncerty z The Eden House oraz Ikon. Debiutancki album GiG 'Post Traumatic Stress' ukazał się rok później, za jego mastering odpowiedzialny był Andy Jackson (producent Pink Floyd) realizatorem nagrań był Steve Carey (The Eden House, This Burning Effigy) natomiast w jednym z utworów zagrał znany na gotyckiej scenie basista Tony Pettitt (Fields of The Nephilim). Po wydaniu płyty grupa ponownie zaczęła intensywnie koncertować po całej Europie. Drugi album zespołu, zatytułowany Strangehold (ponownie wyprodukowany przez duet Carey/Jackson) ukazał się w 2012 roku i ponownie zebrał wiele entuzjastycznych recenzji ze strony największych mediów na scenie gotyckiej. Obecnie zespół gra w składzie: General Megatron Bison (wokal), Pete Finnemore (gitara), Switchblade Switch (bas) i Simon Rippin (perkusja).

Na koncertach w Rybniku, Żaganiu, Ostrowie Wielkopolskim i w Krakowie gościem Grooving in Green będzie Dance on Glass - polski zespół electro-rockowy, reaktywowany w 2015 roku przez wokalistkę Anię Gahan (ex-Batalion d'Amour). Grupa ma na koncie jedną płytę - Daydreaming (2003, Metal Mind Records) i obecnie pracuje nad drugim krążkiem, w składzie: Ania (wokal), Tomasz Jagiełowicz (ex-Oberschlesien) klawisze, Michał Mikołajczyk (ex-Habemus Papam) - gitara, Elliott Berlin (Telemark, Aesthetic Perfection) perkusja i Daniel Szwarc (bas). Grupa ma za sobą trasy koncertowe (m.in trasę po Anglii z legendarnym All About Eve w 2003 roku) oraz występy na festiwalach (trzykrotnie na Castle Party oraz na Wave Gotik Treffen w Lipsku). Co ciekawe, w oryginalnym składzie zespołu grał Simon Rippin - obecny perkusista Grooving in Green.


Oficjalna strona Grooving in Green
Oficjalny Fanpage Dance on Glass


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.