Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16045 miejsce

Brytyjczycy zekranizowali opowiadanie sfilmowane wcześniej przez Wajdę. Zobacz zwiastun filmu "Lady MacBeth"

XIX-wieczne opowiadanie "Powiatowa Lady Makbet" rosyjskiego pisarza Nikołaja Leskowa doczekała się kolejnej ekranizacji. W 1962 r. opowieść przeniósł na taśmę filmową Andrzej Wajda w jugosłowiańsko-polskim dramacie. Teraz sfilmowali ją Brytyjczycy.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeAkcja filmu "Lady MacBeth" osadzona została w Anglii w 1865 r. Katherine została zmuszona do ślubu z niekochanym i dwa razy starszym mężczyzną. Gdy uwikła się w romans z młodym pracownikiem posiadłości męża, nic nie będzie w stanie powstrzymać jej przed osiągnięciem tego, czego chce.

Kanwą opowieści jest XIX-wieczne opowiadanie rosyjskiego prozaika, Nikołaja Leskowa pt. "Powiatowa lady Makbet". W 1962 r. film na jego podstawie nakręcił Andrzej Wajda. Była to jugosłowiańsko-polska koprodukcja, w której główną rolę zagrała Olivera Markowic.

W roli głównej wystąpiła Florence Pugh. "Lady MacBeth" to debiut reżyserski Williama Oldroyda. Obraz prezentowany był na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.