Facebook Google+ Twitter

Brytyjczyku, pij z głową

Pijaństwo jest coraz powszechniejszym zjawiskiem na Wyspach Brytyjskich. Coraz częściej dotyka nieletnich i kobiety.

Niedawno brytyjskie media nagłośniły szokującą historię 19-letniego Garatha Andersona z Newtownards. Chłopak po spożyciu 30 puszek piwa podczas weekendowej imprezy, trafił do szpitala. Jakby tego było mało, młody mężczyzna wymknął się w szpitalnym stroju do pobliskiego pubu Old Moat Inn. Na szczęście dla Garatha barman odmówił sprzedaży alkoholu. Teraz nastolatek czeka na przeszczep wątroby.

Podobne sytuacje są na porządku dziennym. Młodzi coraz częściej sięgają po alkohol, by zdobyć uznanie w oczach znajomych i niejednokrotnie przekraczają granice "kulturalnego picia". Statystyki mówią same za siebie. W Wielkiej Brytanii jest największy odsetek młodocianych sięgających po alkohol. Co roku jest on także przyczyną 33 tys. zgonów.

Kampanie społeczne nie dają pożądanego efektu. Zła sytuacja skłoniła przedstawicieli przemysłu alkoholowego do reakcji. Próbę zmiany kultury picia podjęła organizacja Drinkaware. "Po co psuć dobrą zabawę" - pod takim hasłem wystartowała od września kampania, która ma na celu przekonać młodych ludzi do "świadomego picia". Porady przypominające m.in. o posiłku przed spożyciem trunków czy niezbędnym nawadnianiu organizmu w trakcie pojawią się na 13 mln produktów alkoholowych. Miejmy nadzieję, że budżet wynoszący 100 mln funtów, trwożące krew w żyłach wyniki badań i dobre chęci wystarczą, aby coś zmienić w świadomości Brytyjczyków.

Żródła:Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obawiam się, że efekty tej kampanii będą skromne. Czy ktokolwiek przed imprezą ma czas na czytanie informacji na opakowaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.