Facebook Google+ Twitter

Brytyjka Patricia Atkinson otrzyma tytuł Człowieka Roku 2012

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-12 19:48

Brytyjka Patricia Atkinson została zaproszona na targi wina do Krakowa i tam na uroczystej Gali otrzyma tytuł Człowieka Roku 2012.

Wina Brytyjki Patrici Atkinson uznawane są za wybitne. Wielokrotnie zdobywały tytuł Coup de Coeur przyznawany przez renomowane wydawnictwo poświęcone winom - Guide Hachette des Vins. Docenia je nawet królowa brytyjska Elżbieta II, która nie wyobraża sobie pałacu Buckingham bez trunków produkowanych na południu Francji. Brytyjka Patricia Atkinson, autorka dwóch światowych literackich bestsellerów, właścicielka winnicy Clos d'Yvigne, producentka 130 tysięcy butelek wina rocznie, pojawi się na krakowskich Międzynarodowych Targach Wina ENOEXPO® 2012 (14-16 listopada 2012 r.), podczas których zostanie uhonorowana tytułem „Człowiek Roku 2012 magazynu Czas Wina”.

Organizowane targi są największym wydarzeniem winiarskim i tak naprawdę jedyną profesjonalną imprezą tego typu w Polsce. W tym roku na targach pojawi się ponad 130 producentów, dystrybutorów i importerów wina z Polski, ale także z Austrii, Francji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Czech i Węgier. Targom towarzyszyć będą specjalne szkolenia, seminaria branżowe oraz IV Konkurs Winiarski o Medal ENOEXPO® 2012. W zeszłym roku na targach gościła gwiazda światowego winiarstwa - Michel Rolland. W tym roku zaś pojawi się najsłynniejsza Brytyjka produkująca wino – Patricia Atkinson, co niewątpliwie podniesie rangę wydarzenia – zapowiada Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Historia Patricii Atkinson to doskonały temat na film. Oto specjalistka ds. PR w banku porzuca swoje dotychczasowe zajęcie i wraz z mężem przenosi się na drugą stronę kanału La Manche, czyli do Francji. Nie znając francuskiego, kupuje posiadłość w Dordogne i… zaczyna produkować wino, o którym nie ma zielonego pojęcia. Efekt? Pierwsze zamieniło się w ocet. Kolejne podbiły podniebienia znawców tego trunku z całego świata. Dziś eksportowane są m.in. do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Japonii.

W międzyczasie, przez przypadek, Atkinson zostaje pisarką (!), a jej książki: "W dojrzewającym słońcu" oraz "Sezon na winobranie" stają się światowymi literackimi bestsellerami, tłumaczonymi na język francuski, duński, portugalski, rosyjski i polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.