Facebook Google+ Twitter

Brytyjscy kolejarze zastrajkują!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-01 11:45

Pierwszy od 16 lat strajk brytyjskiej kolei zaplanowany na przyszły tydzień może spowodować ogromne zakłócenia, pozostawiając "na lodzie" ponad 3 miliony ludzi, którzy codziennie dojeżdżają do pracy.

 / Fot. http://www.flickr.com/photos/snappa2006/3376277318Związek zawodowy RMT poinformował, że 6 tys. pracowników sygnalizacji i 12 tys. pracowników obsługi rozpoczną 6 kwietnia czterodniowy strajk przeciwko redukcją zatrudnienia i warunkom pracy.

"Nasi członkowie są źli, że likwiduję się wiele krytycznych wakatów. Sprzeciwiamy się programowi redukcji kosztów i chcemy ujawnić skutki tych cięć w bezpieczeństwie" - powiedział rzecznik związku.

Według jednego z przedstawicieli Network Rail - operatora infrastruktury kolejowej, rozmowy z przywódcami RMT w środę nic nowego nie wniosły. Równolegle do rozmów, operator podważył legalność dzisiejszego strajku.

Rzecznik firmy oświadczył, że Network Rail widzi rozbieżności w głosowaniach i oskarża związek o zasięganie opinii pracowników, którzy nie istnieją. Pewne nieścisłości obejmują około 300 głosów, podczas gdy oddano 5800 kart.

Ponadto Unite zagroziło trzecim strajkiem w British Airways, ale rzecznik prasowy linii lotniczych powiedział, że nie było żadnego wskazania jakoby strajk był nieunikniony.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.