Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30083 miejsce

Brytyjscy konserwatyści gościli Kaczyńskiego

Konserwatywny premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, gościł Jarosława Kaczyńskiego. Ciepłe przyjęcie kandydatowi na fotel prezydenta zgotowała angielska Polonia i ekskluzywny klub konserwatywny, któremu patronuje Margaret Thatcher.

David Cameron - premier rządu Wielkiej Brytanii / Fot. Wikimedia Commons"Pan Kaczyński jest wielkim przywódcą i jego partia jest dla nas bardzo ważna w Wielkiej Brytanii" - powiedział brytyjski poseł polskiego pochodzenia, Daniel Kawczyński. - Mam nadzieję, że wygra.

Polonię niepokoił Smoleńsk, stan polskiej edukacji i więź z ojczyzną. "Rozmowa upłynęła w bardzo miłej atmosferze, pan Kaczyński był bardzo dobrze przygotowany na każde pytanie" - powiedziała dziennikowi Rzeczpospolita Monika Tkaczyk z Poland Street.

Wizyta na Downing Street jest gestem poparcia dla koalicjanta brytyjskich konserwatystów w europejskim parlamencie - podkreślają komentatorzy.

Rozmowa z Cameronem dotyczyła głównie spraw polskich m.in. wyborów oraz kwestii wyjścia polskich wojsk z Afganistanu, tak jak planują to uczynić Brytyjczycy w 2015 r. - ujawniło Biuro Prasowe brytyjskiego polityka.

Rozmawiano także o posiedzeniu państw G20, Unii Europejskiej oraz o kryzysie euro. "Podziękowałem premierowi Cameronowi za niezwykle wzruszające kondolencje, jakie otrzymałem po katastrofie smoleńskiej" - podkreślił Kaczyński.

Ostatnim akcentem krótkiej wizyty w Anglii był lunch w House of Commons. W towarzystwie Davida Lidingtona, ministra ds. europejskich, oraz posłów z ramienia Partii Konserwatywnej do Parlamentu Europejskiego, m.in. Timothym Kirkhopem. Spotkanie zaaranżowało Conservative Friends of Poland (Konserwatywne Koło Przyjaciół Polski), stowarzyszenie, któremu patronują Margaret Thatcher oraz Irena Anders.


Rzeczpospolita/PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Tak, Cameron jest be. Nie poparł jedynie słusznego Łupka Komorowskiego.
Może nadrobi wysyłając list, tak jak jego polski odpowiednik, do żołnierzy i opisze wielkie idee głoszone przez p. Komorowskiego. Mam nadzieje, że Wielka Brytania nie jest dzikim krajem i takie listy można wysyłać (pomimo, że są niezgodne z prawem) :)

Panie Cameron, proszę o dopisek o zbrodniach PIS tj.: becikowe, obniżanie podatków, obniżanie deficytu budżetowego, obniżanie bezrobocia itd. Czegoś takiego w nowoczesnej Europie nie wolno tolerować.
Good Luck, Mr Cameron

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.06.2010 16:38

Acha... I bez nerw!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zbigniew Kowalewski
> wypowiadajcie się do rzeczy, a nie wciąż stare, głodne kawałki z zaszłości
Co za autorytatywne pouczenie maluczkich, pewnie nie-pisowców. A od kiedy to niezaprzeczalne fakty z poprzedniej doby są nieaktualne? A ponad to doświadczenia przeszłości nie liczą się wtedy, gdy autorowi osobiście nie odpowiadają, Polak i po szkodzie ma być głupi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może dasz dobry przykład? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.06.2010 14:13

Ad meritum, kochani... Bez sympatii i antypatii wypowiadajcie się do rzeczy, a nie wciąż stare, głodne kawałki z zaszłości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba podkreślić, że spotkanie z Cameronem - torysem to wpadka J. Kaczyńskiego jest nie mniejsza niż ze zdradzieckim wywiadem dla European Voice. Zaś dobór towarzystwa do spotkania musiał zapewnić ochronę przed ponownym usłyszeniem znamiennego "spieprzaj, dziadu!!!". Podkarpacie także powinno się dowiedzieć, ile ich kosztuje fotka z zamorskim premierem. A J. Kaczyński liczył na to, że ciemny lud nie dowie się, co on za granicą wygaduje. A już Wyspiański ostrzegał: ...a panowie to nijak nie wiedzą, że chłop chłopskim rozumem trafi, choćby było i daleko. A i my tu cytomy gazety ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

...i jak to się ma do wcześniejszych wypowiedzi, że najwięcej młodych ludzi wyemigrowało za pracą do Anglii za czasów rządów PiS'u?

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ciepłe przyjęcie kandydatowi na fotel prezydenta zgotowała angielska Polonia

Czy w Anglii całą polonie reprezentuje tylko jakaś jedna konkretna organizacja czy może kilka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.