Facebook Google+ Twitter

Brytyjscy konserwatyści gotowi do rządów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 08:26

Ponad połowa Brytyjczyków uważa, że opozycyjna partia konserwatywna jest dobrze przygotowana do rządzenia krajem. Taki jest rezultat sondażu dla dziennika "The Independent".

Z ponad tysiąca ankietowanych dorosłych Brytyjczyków 53 procent uznało, że Torysi są przygotowani do sprawowania władzy. 46 procent uważa, że lider konserwatystów David Cameron nadaje się na premiera. Podobnego zdania jest niemal co czwarty Brytyjczyk głosujący zazwyczaj na Partię Pracy.

"The Independent" - analizując wyniki sondażu - uważa, że zaostrzą one debatę wewnątrz rządzącej Partii Pracy, gdzie liczna grupa polityków pragnie zmusić premiera Gordona Browna do rezygnacji. Dziennik ocenia, że zaatakują premiera zaraz po powrocie z urlopu, żeby uniemożliwić mu przeprowadzenie szybkich zmian w rządzie i zaprezentowanie programu osłon społecznych w trudnej sytuacji gospodarczej kraju. "The Independent" ocenia, że program taki zyskałby poparcie terenowych aktywistów na jesiennej konferencji Partii Pracy i byłby dobrze przyjęty przez brytyjski elektorat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.