Facebook Google+ Twitter

Brytyjscy rodzice mogą starać się o uelastycznienie godzin pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 21:28

Miliony rodziców w Wielkiej Brytanii otrzymały możliwość starania się o elastyczne godziny pracy. Nowe prawo wzbudziło sprzeciwy organizacji pracodawców i izb handlowych, które apelowały o odłożenie go chociaż na czas recesji.

Do tej pory o elastyczne godziny pracy mogli się starać tylko rodzice dzieci do lat sześciu i niepełnosprawnych, w sumie 5 milionów pracowników. Od dziś to prawo przysługuje wszystkim rodzicom z dziećmi do 16 roku życia, czyli kolejnym 5 milionom zatrudnionych.

Nowe prawo stanowi, że pracodawca może odmówić tylko wówczas, gdy zagrozi to sprawnemu działaniu firmy i w razie potrzeby musi to udowodnić w trybunale pracy. Minister do spraw kobiet i równości, Harriet Harman powiedziała, że nastolatki potrzebują nie mniej wsparcia rodzicielskiego niż małe dzieci.

Sondaż wśród pracowników ze starszymi dziećmi wskazuje, że połowa uważa, iż ich życie rodzinne i wychowanie dzieci cierpi z powodu ich brytyjskiego obyczaju pracy do 17.00 lub 18.00. Dwie trzecie zamierza skorzystać z nowych przepisów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.