Facebook Google+ Twitter

Brytyjscy urzędnicy gubią ważne dokumenty w pociągach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 07:53

Brytyjska gazeta niedzielna „Independent on Sunday" ujawniła, że do jej redakcji przekazano kolejne tajne dokumenty rządowe pozostawione w pociągu. Ściśle tajne analizy przygotowano w związku konferencją w Londynie na temat walki z podziemnymi operacjami finansowymi.


Konferencja międzynarodowej Grupy Roboczej do spraw Akcji Finansowej, która skupia ekspertów rządowych i policyjnych oraz bankierów z 34 państw, ma się odbyć w poniedziałek w siedzibie brytyjskiego kanclerza skarbu na Downing Street. Rzecznik ministerstwa finansów oświadczył, że rząd jest głęboko zaniepokojony zagubieniem tak ważnych opracowań.

„Independent on Sunday" podaje, że dotyczyły one między innymi możliwych manipulacji finansowych, które mogą ułatwiać Iranowi kierowanie środków na produkcję broni masowej zagłady. Inne dokumenty analizują metody prania brudnych pieniędzy przez gangi handlarzy narkotykami, sposoby finansowania organizacji terrorystycznych i metody działania oszustów w międzynarodowych obrotach pieniężnych w internecie. Dokumenty te znaleziono w środę, 11 czerwca - tego samego dnia, kiedy w innym podlondyńskim pociągu wyższy urzędnik państwowy zgubił tajne opracowania wywiadu na temat al-Kaidy i stanu irackich sił bezpieczeństwa. Tamte dokumenty zostały przekazane telewizji BBC, która - podobnie jak „Independent on Sunday" - zapoznała się z ich treścią, ale jej nie ujawniła i zwróciła dokumenty rządowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.