Facebook Google+ Twitter

Brytyjska administracja zgubiła ważne dane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 07:51

Brytyjska administracja państwowa zgubiła kolejną bazę danych osobowych. Tym razem są to dane tysięcy pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Przenośny twardy dysk z danym osobowymi około 5 tysięcy pracowników wymiaru sprawiedliwości i służby więziennej zaginął w lipcu ubiegłego roku, ale ministerialni urzędnicy odkryli stratę dopiero przed kilkoma tygodniami.

Nikt jednak nie miał odwagi zameldować o tym szefowi resortu i minister sprawiedliwości Jack Straw dowiedział się o utracie danych dopiero wczoraj po południu od dziennikarza bulwarowej gazety niedzielnej "News of the World". Minister natychmiast zarządził dochodzenie, które ma nie ustalić, kto był winien zaniedbań, a także ocenić rozmiar ryzyka, jeśli dane dostały się w ręce przestępców.

W opinii rzecznika Zrzeszenia Pracowników Służby Więziennej niedbalstwo resortowych urzędników jest "porażające" i może kosztować podatników miliony funtów.

Jeśli utracone informacje były dokładne, to trzeba będzie - w obawie przed możliwym szantażem - przenieść wielu strażników więziennych do innych miejscowości, zapłacić koszty zmiany mieszkań i przeprowadzki, nie mówiąc już o odszkodowaniach...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.