Facebook Google+ Twitter

Brytyjska policja wypowiada wojnę nożownikom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 09:11

Brytyjska policja nasiliła akcje przeciwko noszeniu noży przez nastolatków. Tylko w tym miesiącu w Londynie aresztowano ponad 200 młodych ludzi z nożami.

W całej Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w Londynie, szerzy się plaga nożownictwa. Jedą z ostatnich ofiar jest, zamordowany w sobotę, obiecujący 18-letni aktor Rob Knox, który zagrał w filmie o Harrym Potterze.

Komendant Scotland Yardu Ian Blair powiedział, że w maju policja w Londynie zrewidowała 4 tysiące młodych ludzi i skonfiskowała ponad 200 noży, aresztując ich właścicieli.

Najbardziej rozpowszechnioną bronią okazał się zwykły nóż kuchenny. Zastępca burmistrza Londynu do spraw młodzieży, Kit Malthouse, przyznał, że takie zmasowane rewizje i łapanki mogą budzić sprzeciwy, ale jak dotąd nikt nie wysunął lepszego pomysłu.

Jednocześnie, londyńska policja zainaugurowała kampanię multimedialną, aby zahamować ten młodzieżowy wyścig zbrojeń. Wideoklipy w popularnych portalach internetowych ilustrują bezmyślną przemoc prowadzącą do śmierci, a plakaty w szkołach i młodzieżowych klubach w drastyczny sposób ilustrują rany zadane nożem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.