Facebook Google+ Twitter

Brytyjski astronauta "wykręcił" numer na pokładzie ISS

W dniu 15 grudnia brytyjski astronauta Tim Peake (ESA) dołączył do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pobyt na orbicie przebiega bez zakłóceń, jedynie telefony zdają się być utrapieniem nowego członka misji.

Astronauta Tim Peake (ESA) w rosyjskim kombinezonie Sokół, gotowy do startu na ISS; dn. 15.12.2015, Bajkonur, Kazachstan. ESA (Id 351875). / Fot. Copyright ESA–Stephane Corvaja, 2015Brytyjski astronauta Tim Peake (43) zamieścił na Twitterze wpis, w którym oficjalnie przeprasza pewną kobietę za pomyłkę telefoniczną. Niby przypadek jakich wiele, jednak rzecz w tym, iż numer "wykręcono" na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Abonentka zapewne zdziwiła się słysząc: Halo, czy to planeta Ziemia? Może pomyślała, że została "wybranką" jednej z agencji telesondażowych, lub coś podobnego. Tak czy siak, dochowano zasad savoir vivre. Astronauta zapewnił, że nastąpiła najzwyklejsza omyłka, to nie był żaden celowy żart.

Nie był to pierwszy kłopot Tima Peake'a w korzystaniu z połączeń telefonicznych z Ziemią. Wcześniej w tym tygodniu, astronauta próbował dodzwonić się z kosmosu do swoich rodziców. Niestety, nie zastał nikogo w domu, więc zostawił wiadomość na poczcie głosowej; serdecznie pozdrowił najbliższych w żartobliwym tonie: To tylko wasz syn telefonuje z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej... Szkoda, że was nie ma. Jego ojciec, Nigel Peake oznajmił dziennikarzom z ITV News, że odsłuchanie wiadomości stanowiło niezwykłe przeżycie: To było całkowicie surrealistyczne.

W kontekście powyższych perypetii warto zauważyć, że to dopiero drugi tydzień pobytu Peake'a na ISS. Brytyjski astronauta z Chichester (West Sussex) przybył na pokład stacji kosmicznej w dniu 15 grudnia. Najbliższe sześć miesięcy poświęci prowadzeniu eksperymentów naukowych na orbicie. Do tej pory zdążył wykazać się wychodząc na zewnątrz ISS, by wraz z kolegami naprawić uszkodzoną część. Poza tym ucieszył kibiców Stoke City biorąc flagę drużyny w kosmiczną podróż (w tym miejscu fani Man Utd zaznaczają, że byli pierwsi, ich barwy wcześniej znalazły się przestrzeni interstellarnej za sprawą pewnego rosyjskiego fana Czerwonych Diabłów).
wpis na Twitterze; konto bryt.astronauty Tima Peake'a, który przeprasza nieznajomą kobietę za omyłkowo wybrane połączenie telefoniczne. / Fot. screenshot by Pawel Jankowski/Twitter/Tim Peake
Tim Peake jest byłym wojskowym i pierwszym Brytyjczykiem, który dołączył do załogi ISS; reprezentuje Europejską Agencję Kosmiczną. Na co dzień szczęśliwy ojciec; dwóch synów: Thomas (6) i Oliver (4).

Pierwszym obywatelem brytyjskim w kosmosie była kobieta. Helen Sharman wypełniła misję na pokładzie radzieckiej stacji orbitalnej Mir w 1991 roku. Nie wiadomo nic o tym, aby wykręciła jakiś numer w przestrzeni kosmicznej. Nawet omyłkowo. Jednakże uważana jest za pierwszego astronautę, który może posiadać wiedzę praktyczną o seksie w stanie nieważkości.


źródła: ITV News
BBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ilona często zmienia adres. Średnio co 92 minuty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzuciłam okiem :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy rzucić okiem:
http://i.imgur.com/jL8REqJ.jpg :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno nie jest wcale tak podobny do Ilony z Rzeszowa jak ludzie mówią ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnie zdanie tekstu wymaga rozwinięcia. Koniecznie:)
Świetny tytuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.