Facebook Google+ Twitter

Brytyjski generał: potrzebne nowa formuła walki w Afganistanie

Talibowie rosną w siłę i zdobywają wpływy w obszarach zajętych nawet przez wojska koalicji. Jak najszybciej potrzebna jest nowa formuła walki.

Według generała Davida Petraeusa osiągnięcia sił koalicji w Afganistanie są ogromne, ale ciągle potrzebne są stanowcze działania, by przeciwdziałać terrorystom. Także nowy szef angielskiej armii, generał David Richards, na swoim pierwszym publicznym wystąpieniu mówił, że tylko zastosowanie nowych strategii wojennych może przyczynić się do sukcesu. Przestrzegał Nato, iż pasywne zachowanie zachęca Talibów do odwazniejszych ataków. - Przegrana, mimo obecności w Afganistanie - przekonywał generał - uzmysłowi terorystom, że każde ich zachowanie jest bezkarne.

Generałowie przemawiali po podsumowaniu walk ostatnich miesięcy. Dane statystyczne nie napawaja optymizmem. Od 2001 roku zginęło 216 żolnierzy angielskich i 830 amerykańskich. Mimo tych ofiar, zarówno Petraeus i Richards wierzą, że sukces jest w zasiegu ręki. Generał Richards jest pewny, że pod przewodnictwem Obamy i dzięki działaniom generała McMhrystala - dowódcy sił Nato w Kabulu - właściwa formuła walki w Afganistanie zostanie szybko wdrożona. Niestety nie powiedział jaka to będzie formuła.

źródło: Times Online

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.