Facebook Google+ Twitter

Brytyjski miliarder zapewni pracownikom nielimitowany urlop. Niestety gest dotyczy garstki osób

Richard Branson, jeden z najbogatszych Brytyjczyków wpadł na niecodzienny sposób motywowania pracowników. Właściciel Virgin Group zamierza znieść limity urlopowe. Niestety, dotyczy to tylko 170 pracowników spośród kilkudziesięciu tysięcy.

https://flic.kr/p/cwYiTs / Fot. Hardo Müller/CC BY-SA 2.0170 pracowników Richarda Bransona będzie mogło korzystać z wolnego w nieskrępowany sposób. Biznesmen zamierza zignorować obowiązujące w krajach działania jego spółek limity urlopowe. "To pracownik sam zdecyduje, czy i kiedy on/ona weźmie wolne: kilka godzin w trakcie dnia, tydzień czy miesiąc, przy założeniu, że oni sami oraz ich współpracownicy są na bieżąco z realizowanymi projektami oraz że ich nieobecność nie powoduje żadnych szkód w działalności firmy oraz w ich karierach" - napisał Branson cytowany przez serwis Wyborcza.pl.

Miliarder przyznaje, że zainspirował go artykuł w brytyjskiej prasie, który pokazała mu jego córka. Analogiczne rozwiązania przyjął amerykański serwis Netflix.

Szczególnie uszczęśliwieni będą pracownicy zatrudnieni w Stanach Zjednoczonych, gdzie państwo nie gwarantuje płatnego urlopu. W tym kraju O wymiarze wolnego decyduje pracodawca. Jak zauważa Wyborcza.pl, blisko co czwarty Amerykanin nie ma w ogóle urlopu.

Gest biznesmena dotyczy garstki osób spośród zatrudnionych w jego licznych firmach. Nie ucieszą się np. pracownicy linii lotniczych Virgin Atlantic. Miliarder zamierza jednak promować swój pomysł również w spółkach zależnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A nie ma wolnych etatów? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.