Facebook Google+ Twitter

Brytyjski oszust podszył się pod sąd, by wyjść z aresztu.

Oszust oczekujący na rozprawę w londyńskim więzieniu Wandsworth zdołał uciec w dość niecodzienny sposób. Założył fałszywą stronę internetową sądu, nawiązał kontakt z władzami więzienia i podesłał swój nakaz zwolnienia.

Mat. ilustr. https://m.flickr.com/#/photos/valeryphotography/10287381333/ / Fot. valeryBrytyjski oszust, który przebywał w areszcie śledczym jako oskarżony o przestępstwa na łączną kwotę ponad 1,8 mln funtów (ok. 2,7 mln dol.), zdołał uciec z miejsca swojego odosobnienia podsyłając fałszywe instrukcje nakazu zwolnienia. Neil Moore wydostał się w ten sposób z więzienia w Wandsworth (pd.-zach. Londyn), jednego z największych tego rodzaju obiektów w Wielkiej Brytanii. O wszystkim donoszą tamtejsze media, powołując się na prokuratorów.

28-latek posłużył się telefonem komórkowym dla utworzenia strony internetowej, która była podobna do portalu instytucji sądu. Formalności związanych z rejestracją strony dopełnił przybierając nazwisko oficera śledczego, inspektora Chrisa Soole'a. Potem podając się za jednego z pracowników sądu przesłał stosowną korespondencję do władz więzienia, za czym nakazano zwolnić więźnia z dniem 10 marca.

Jego ucieczka została odkryta z chwilą gdy na spotkanie ze swoim klientem przybyli jego prawnicy. Wtedy okazało się, że Neil Moore zniknął. Co najciekawsze, on sam oddał się dobrowolnie w ręce władz trzy dni później.

"Ogrom przestępczej inwencji kryje się w umyśle pana Moore'a. Ten przypadek jest jednym z najbardziej niezwykłych" - International Business Times cytuje prokuratora Iana Patona. W podobnych słowach opisywał tą ucieczkę sędzia David Hunt.

Moore przyznał się do zarzutu ucieczki i ośmiu oszustw, gdzie podawał się za pracownika takich banków jak Lloyds, Santander i Barclays, a co pozwoliło oskarżonemu na zgromadzenie ogromnej sumy pieniędzy. W swoich oszustwach nie tylko posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi, ale nawet naśladował z powodzeniem kobiecy głos. Przy czym był tak przekonującym interlokutorem w swojej żeńskiej roli, że początkowo policja była pewna wspólnictwa z Kristen Moore, jego życiową partnerką. Wszystkie zarzuty przeciwko niej zostały już wycofane.

Neil Moore będzie sądzony w dniu 20 kwietnia.


źródło: International Business Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gwoli prawdy:

Powyższa historia powielania jest w doniesieniach medialnych od kilku dni. Co ciekawe, "Guardian" (link poniżej) pisał już o ucieczce Moore'a w lutym. Z artykułu można się dowiedzieć, że wszystko wydarzyło się w marcu ubiegłego roku.

http://www.theguardian.com/uk-news/2015/feb/27/fraudster-neil-moore-escapes-fools-prison-officers

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.