Facebook Google+ Twitter

Brytyjski polityk radzi mordować osoby niepełnosprawne

Collin Brewer, brytyjski polityk i farmer zasiadający na co dzień w Radzie Kornwalii stwierdził oficjalnie, że niepełnosprawne dzieci należy "roztrzaskiwać o mur" zaraz po narodzinach. Jego wypowiedzi zainteresowały policję.

Truro w Kornwalii, Wielka Brytania. wikipedia/public domain / Fot. wikipedia Brytyjski polityk i deputowany zasłynął już wcześniej z wypowiedzi od których dystansują się jego koledzy i koleżanki z Rady Kornwalii. Głosów oburzenia nie szczędzą Collinowi Brewerowi nigdzie. Nazywany jest "nazistą", a jego obecność w świecie polityki uważa się za co najmniej "niesmaczną".

Brytyjska policja postanowiła zająć się kwestiami jakie wygłaszał Brewer odnośnie nowonarodzonych dzieci z niepełnosprawnością. Independent przytacza słowa o "roztrzaskiwaniu o mur" i cytuje "argumenty" Brewera jakimi szafuje w wywiadzie dla Disability News Service (DNS): "Kiedy farmerzy mają nieszczęśliwe jagnię, to pozbywają się go. Pozbywają się go" - zaznacza powtarzając i efektownie przekonuje ciągnąc swój wywód - "Łup! Jeżeli pójdziesz na pogrzeb do farmera, to nie ma tam wiele płaczu, ponieważ oni są przystosowani do życia i śmierci. Jest to coś mieszczącego się w zakresie ich codziennych obowiązków". Jako farmer z krwi i kości potrafi wywrzeć wrażenie niekwestionowanego autorytetu.

John Pring z DNS dowiedział się od Collina Brewera, że on sam "nie widzi niczego bardziej niestosownego w tym co powiedział, ponieważ jest to coś co robią każdego dnia" (robią - tzn. on, farmerzy i mieszkańcy w Wadebridge East w Kornwalii - przyp. aut.). Dalej następuje dalsza garść "uzasadnień", których nie należy uważać za kontrowersyjne, gdyż byłby to zbytek eufemizmu: "Jesteśmy jedynie zwierzętami". Ma przy tym na myśli "króliczą" rozrodczość rodzaju ludzkiego i chciałby ukrócić takie zachowania: "Myślę, że Chińczycy znaleźli na to sposób: rodzina z jednym dzieckiem".

Collin Brewer zapewnia swoich wyborców i zainteresowanych, że będą pozostawać w bezpiecznym dystansie od wszelakich instytucji zajmujących się zdrowiem psychicznym. Wydaje się, że zamierza w podobny sposób rozwiązywać problemy osób chorych psychicznie jak nowonarodzonych dzieci z niepełnosprawnością. Rozważając wydatek 250.000 funtów na publiczne toalety czyni porównanie z kosztami utrzymania osoby szczególnej troski. Jego system wartości etycznych może budzić przerażenie kiedy opowiada się za oszczędnościami jakich upatruje w zaniechaniu opieki nad osobami wymagającymi takowej: "Nie możesz mieć jagniąt biegających w koło na pięciu nogach i mających dwie głowy." Ot, niezwyczajna brytyjska polityka utylitaryzmu podpierana eugeniczną "ekonomią".

Collin Brewer, brytyjski polityk, który słynie z eugenicznej ekonomii. neitshade.wordpress.com/CC3.0 / Fot. neitshade.wordpress.com John Pring w rozmowie z kolegami z "Independent" przyznał, że Collin Brewer wprawił go w "głębokie zaniepokojenie". Jego spotkanie z kornwalijskim politykiem utwierdziło go w przekonaniu, że spotkał kogoś przejętego wiarą w tym co głosi i robi każdego dnia. Lokalna policja zwróciła uwagę na członka Rady Kornwalii, który powoduje niezdrowe emocje. Przyjęto oficjalnie zgłoszenie i w najbliższych dniach sporządzony zostanie wstępny, możliwie najpełniejszy raport z ustaleń.

Polityk odniósł powtórne zwycięstwo w lokalnych wyborach, które odbyły się 2 maja. Zdobył 335 głosów, a szalę zwycięstwa przechyliły nieznacznie cztery głosy. Przeciwko jego reelekcji wystąpili demonstranci gromadząc się w stolicy hrabstwa w Truro. Brewer nie pojawił się, gdyż od pewnego czasu przebywa na długoterminowym zwolnieniu lekarskim.

article by Paweł Jankowski

Utwór udostępniany na licencji CC3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Miło, że atmosfera nadąża za aktualnym stanem pogody. Gdyby słów zachwytu przybyło, to postaram się sprokurować jakieś dziękczynne laurki ad personas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma się czym przejmować. - Jest nawet powiedzonko "głupi jak komentarz na Onecie". Z niczego to ono się przecież nie wzięło. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam ten artykuł na Onecie i o ile jakiś idiota od czasu do czasu błyśnie takim pomysłem i to mnie specjalnie nie dziwi, to przeraża mnie fakt, że w komentarzach pełno wypowiedzi przyklaskujących panu radnemu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink : Głupota jest w cenie, bezmyślność jest "trendy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie już teraz mamy media, że z głupka robią sensację, a ludzi mówiących mądre rzeczy omijają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.