Facebook Google+ Twitter

Brytyjski rząd chce stworzyć 100 tys. dodatkowych miejsc pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-05 22:10

Brytyjski premier Gordon Brown obiecał, że jego rząd stworzy 100 tysięcy nowych miejsc pracy. Jak się ocenia, bezrobocie w dotkniętej recesją Wielkiej Brytanii sięgnie wkrótce trzech milionów.

Premier Gordon Brown, z którego inicjatywy skarb państwa wpompował już 37 miliardów funtów w ratowanie brytyjskich banków, zapowiedział, że wyda kolejne 10 miliardów na program inwestycji państwowych.

Wzorcem dla premiera Browna jest amerykańska polityka "New Deal" prezydenta Roosevelta w dobie Wielkiego Kryzysu. Planowane inwestycje to modernizacja szkół i szpitali, projekty ekologiczne i rozwój informatyki - finansowane przez państwo, ale realizowane przez firmy prywatne.

Rzecznik opozycji konserwatywnej powiedział, że liczba 100 tysięcy nowych miejsc pracy wydaje się wzięta z powietrza i przypomniał, iż rząd dopiero co odwołał z braku funduszy wielkie zamówienie państwowe na budowę dwóch lotniskowców. Przywodca Partii Konserwatywnej, David Cameron oświadczyl, że o wiele więcej dałoby sie osiągnąć forsując rozwój i „zielonych" technologii. Z nadzieją inicjatywę premiera Browna powitały natomiast związki zawodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.