Facebook Google+ Twitter

Brytyjski rząd wypowiada wojnę otyłości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 10:42

Brytyjski rząd zapowiada szereg inicjatyw w celu zahamowania epidemii otyłości. W 9 miastach ruszą programy pilotażowe, których koordynowane przez ministerstwo zdrowia, na które rząd przeznaczył 30 milionów funtów.

W Wielkiej Brytanii jedna trzecia brytyjskich dzieci w wieku 10-11 lat ma nadwagę, a 9 tysięcy dorosłych umiera rocznie na choroby wynikające z otyłości - poinformował minister zdrowia Alan Johnson.

Zamówiony przez rząd raport wskazuje, że jeśli nic się nie zmieni, w 2050 roku w Wielkiej Brytanii 90 procent dorosłych i dwie trzecie dzieci będzie cierpieć na nadwagę lub wręcz otyłość. Zwiększy to wydatki służby zdrowia o 50 miliardów funtów rocznie i skróci średnią życia o 9 lat.

Wśród inicjatyw rządowych są karty lojalnościowe, na których mieszkańcy wybranych miast będą mogli zbierać punkty za zakupy zdrowej żywności, korzystanie z siłowni i udział w grach zespołowych. Będzie je można wymienić na modną odzież i sprzęt sportowy. Lokalne władze stworzą więcej ścieżek rowerowych, zorganizują naukę jazdy i kursy konserwacji rowerów oraz otworzą miejskie ogrody warzywne. Największa "strefa zdrowia" powstanie w Manchesterze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.