Facebook Google+ Twitter

Brytyjski szpital przeprowadzi transmisję z operacji onkologicznej. Widzowie zobaczą zabieg z perspektywy lekarzy

Jeden z brytyjskich szpitali przeprowadzi transmisję wideo z operacji usunięcia nowotworu. Zabieg będzie można zobaczyć w technologii wirtualnej rzeczywistości, czyli - w tym przypadku - z perspektywy lekarzy.

 / Fot. Skeeze/CC0 Public Domain13 kwietnia jeden z brytyjskich szpitali udostępni transmisję zabiegu onkologicznego - podaje TheNexWeb. Pomysł jest dość kontrowersyjny z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że zostanie zastosowana tak zwana wirtualna rzeczywistość (VR).

Po pobraniu specjalnej aplikacji widzowie będą mogli skorzystać z Google Cardboard, by uzyskać obraz podobny do tego, jaki mają lekarze przeprowadzający operację. Google Cardboard to kartonowy lub plastikowy adapter, który zamienia naszego smartfona w gogle VR. Użytkownicy, którzy go nie posiadają będą mogli śledzić zabieg na ekranach swoich urządzeń w tradycyjny sposób.

Kamera zawiśnie nad stołem operacyjnym, a transmisja będzie miała minutowe opóźnienie, by zostać przerwana, gdyby pojawiły się komplikacje.

Zabieg przeprowadzi lekarz, który uważa, że tego typu transmisje przyczyniać się będą do edukacji medycznej. Pacjentem będzie 70-letni mężczyzna chorujący na nowotwór okrężnicy. Ten ostatni twierdzi, że jest podekscytowany transmisją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie najliczniejszą grupą odbiorców będą studenci uczelni medycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.