Facebook Google+ Twitter

Brytyjskie MSW odpowiada w sprawie Jakuba T.

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-06-20 15:47

Do mecenasa Jakuba Tomczaka, Mariusza Paplaczyka dotarła w czwartek odpowiedź na wcześniejsze pytanie poznańskiego sądu.

Sąd Okręgowy w Poznaniu chciał się dowiedzieć, czy postępowanie w sprawie Jakuba Tomczaka w Wielkiej Brytanii już się zakończyło i czy 25-latek, skazany na dożywocie za gwałt na Angielce, może wrócić do kraju. Odbywanie kary w polskim więzieniu było warunkiem wydania poznaniaka Wielkiej Brytanii.

Sąd Okręgowy w Poznaniu – jak podaje Radio Merkury - otrzymał dziś oficjalną odpowiedź z brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, z wydziału imigracji, iż sąd okręgowy nie jest partnerem dla Ministerstwa w rozmowach odnośnie wydania Jakuba Tomczaka z Wielkiej Brytanii dlatego, że Jakub Tomczak nie udzielił Sądowi Okręgowemu pełnomocnictwa do rozmów.


Mariusz Paplaczyk powiedział Radiu Merkury, że zwróci się wspólnie z rodziną Jakuba do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego o wyegzekwowanie postanowienia poznańskiego sądu w tej sprawie. O sprawie zostanie poinformowany także polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Mecenas Paplaczyk podkreśla, że Europejski Nakaz Aresztowania miał się opierać na współpracy organów ścigania. W tej sprawie okazuje się, że interwencja polityczna jest niezbędna - dodaje.

Jakub został skazany na początku tego roku. Jego brytyjscy obrońcy cały czas sprawdzają, czy są podstawy do wniesienia apelacji.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: uk MSW Jakub T.


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.