Facebook Google+ Twitter

Brytyjskie władze będą szpiegować imigrantów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 18:30

Brytyjskie władze chcą, by samorządy szpiegowały klientów supermarketów. Kontrowersyjny pomysł ma na celu zlokalizowanie miejsc zamieszkania imigrantów z Europy Wschodniej, którzy - jak twierdzą władze - po przybyciu na Wyspy często nie podają adresu swojego pobytu. Sprawę opisuje na stronie internetowej dziennik Daily Telegraph podkreślając, że pomysł z pewnością wzbudzi sprzeciw zwolenników swobód obywatelskich.

Pomysłodawcą projektu jest stowarzyszenie, skupiające lokalne samorządy, które prowadzi rozmowy w tej sprawie z kilkoma głównymi sieciami supermarketów. Jak przekonują jego przedstawiciele, kluczowa ma być sieć Tesco, która posiada swoje supermarkety niemal w każdej części Wielkiej Brytanii. Pomysłodawcy tłumaczą, że przybysze z Europy Wschodniej często ukrywają swoje prawdziwe miejsca zamieszkania, co w świetle napływu imigrantów z tego rejonu, wprowadza chaos w statystykach, dotyczących miejsc ich pobytu w poszczególnych częściach kraju.

Brytyjskie stowarzyszenie lokalnych samorządów tłumaczy, że zdecydowana większość mieszkańców Wysp kupuje w supermarketach. Dlatego też, informacja jak wielu z nich odwiedza sklepy w określonych rejonach może pomóc w prowadzeniu wiarygodnych statystyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.