Facebook Google+ Twitter

Brytyjsko-włoska firma chce kupić PZL Świdnik

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-08 19:37

Światowy potentat na rynku śmigłowców, brytyjsko-włoska firma Agusta Westland chce kupić PZL Świdnik. Właścicielem zakładu jest Agencja Rozwoju Przemysłu, szuka ona inwestora strategicznego dla firmy.

Jak mówi Jan Mazur, rzecznik PZL Świdnik, trwająca 13 lat współpraca z Augusta Westland sprawiła, że to już de facto jest partner strategiczny. Jak tłumaczył aż 35 procent produkowanego przez zakład towaru jest kupowana przez Agustę.

Mathew Harvey, dyrektor przedstawicielstwa Agusty Westland w Polsce, wyjaśniał, że rola fabryki w Świdniku w strategii firmy byłaby bardzo znacząca. Dołączyłby bowiem na zasadach równorzędnych do fabryk w Wielkiej Brytanii, Włoszech i w Stanach Zjednoczonych. Jak tłumaczy, jego firma chce wzmocnić strategię produkcyjną czwartym filarem i pierwszy wybór to Świdnik.

Koncern Agusta Westland chce przenieść do Świdnika produkcję kolejnych elementów kadłuba i belek ogonowych do najnowszych modeli śmigłowców i powierzyć polskiej firmie ostateczny montaż jednego z nich. Świdnik miałby też odgrywać rolę centrum doskonalenia dla tworzenia nowych konstrukcji lotniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.