Facebook Google+ Twitter

Brzeziński: Putin był zaskoczony, że Chiny zachowały neutralność w sprawie Krymu

"Jestem przekonany, że Putin jest przejściowym fenomenem, a nie przyszłością Rosji" - powiedział Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego.

 / Fot. Kleinschmidt / MSC [CC-BY-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia CommonsZdaniem Zbigniewa Brzezińskiego Rosja Putina, charakteryzująca się szowinizmem i zakłamaniem to tylko jedna strona medalu. Według politologa jest również "inna" Rosja złożona z klasy średniej, rozumiejąca demokrację, podróżująca, kosmopolityczna.

Brzeziński uważa, że Putin jest przejściowym fenomenem i jego czas dobiegnie końca, musi upłynąć jednak wiele czasu. "To wymaga dużej cierpliwości i zasadniczego przewartościowania przez Rosjan ich własnej roli. Ostatecznie całość państwowości rosyjskiej to jest dyktatura, to jest władza, to jest brak wolności osobistej i brak szacunku dla niezależnej istoty ludzkiej" - twierdzi były doradca prezydenta Cartera cytowany przez Polskie Radio.

Bardzo dobre, sięgające 80 proc. poparcia dla Putina wyniki sondaży Brzeziński tłumaczy faktem, że Rosjanie znajdują się we "wczesnych etapach własnego wyzwolenia się".

Według politologa nie jest jasne dlaczego prezydent Rosji wyprowadził armię z koszar. Jego zdaniem Obama popełni błąd zbyt szybko deklarując, że nie zamierza użyć wojska w przypadku wojny. Zbigniew Brzeziński zwraca uwagę na brak zaangażowania Chin po stronie Rosji. "To uderzające. Musiało go też zaskoczyć, że i inne kraje z sąsiedztwa Rosji zajęły neutralne stanowisko ws. Krymu" - mówił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przyćmione umysły "przydupasów" Tuska nie potrafią odczytać prawidłowo intencji Putina.
Obecnie Polska będzie ponosić tego konsekwencje. Wówczas, gdy śp. Lech Kaczyński ostrzegał przed Putinem i jego zbrodniczą polityką Tusk z Komorowskim wyśmiewali się.
Byśmy byli w innym miejscu, gdyby nie zaniechano dywersyfikacji energetycznej.
Haniebni ci ludzie, którzy myślących wyłącznie o własnych korzyściach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historia lubi się powtarzać tym wszystkim, którzy nie umieją wyciągnąć z niej właściwych i prawdziwych wniosków. Nie jest przy tym miłosierna, a na odwrót - bije tępych uczniaków z całej siły i gdzie popadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju!
Pan Brzeziński coraz gorzej postrzega bo patrzy przez swoje ego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.