Facebook Google+ Twitter

Brzeźnica: wójt z wyrokiem chce startować w wyborach

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-13 21:08

Józef M., były wójt Brzeźnicy, ukarany za fałszowanie dokumentów półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, usiłował w środę oczyścić się z zarzutów, by wystartować w najbliższych wyborach.

Wnioskował o tak zwane zatarcie kary, co wymazałoby jego nazwisko z rejestru osób skazanych. Jego starania spełzły na niczym.

- Wniosek o zatarcie skazania nie został w ogóle uwzględniony, albowiem na mocy prawa w przypadku tego pana nastąpić to może dopiero 5 stycznia przyszłego roku - tłumaczy Halina Almert, wiceprezes Sądu Rejonowego w Wadowicach.

Józef M. oprócz wyroku 1,5 roku w zawieszeniu otrzymał też zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji państwowej na trzy lata.

Były wójt Brzeźnicy wczoraj na korytarzu wadowickiego sądu pojawił się przed godziną dziewiątą. Z dziennikarzami przed rozprawą nie chciał rozmawiać. Jak strzała przemknął obok reporterów. Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Trwała zaledwie nieco ponad pięć minut. Józef M. wyszedł ze skwaszoną miną. Choć sąd nie stanął po jego stronie, były wójt Brzeźnicy nadal upiera się przy swoim i mimo sądowego wyroku twierdzi, że będzie kandydował.

- Owszem, wyrok wygasa mi na początku stycznia przyszłego roku, ale zostałem skazany na trzy lata, a minęło cztery. Teraz jestem czysty - tłumaczy Józef M.

Czytaj więcej: wadowice.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już wcześniej wykorzystał swoją szansę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.