Facebook Google+ Twitter

Brzózka smoleńska, a prawa fizyki

"Ustalenia zespołu Antoniego Macierewicza mówią, że brzoza nie mogła być przyczyną katastrofy. To wbrew fizyce" - powiedział Adam Hofman w rozmowie z onet.pl.

Sonda

Czy śledzisz nowe informacje ze śledztwa smoleńskiego?

Pomyślmy chwilę... Macierewicz, z wykształcenia historyk, Hofman z wykształcenia politolog, czyli bardziej humaniści, niż umysły ścisłe.

Skąd więc taka szczegółowa wiedza z zakresu fizyki, która daje im prawo ferować wyroki i upubliczniać prywatne opinie? Czyżby nasi posłowie byli tak wszechstronni? Czy fizyka to ich hobby?

Człowiek z natury jest przekorny, im więcej o czymś słyszy, tym mniej chce o tym słuchać. Pamiętamy to z dzieciństwa: mama mówiła "załóż czapkę, bo jest zimno", a my zdejmowaliśmy ją z głowy zaraz po wyjściu z domu.

Dlaczego wciąż jest tylu ludzi, do których nie chce dotrzeć najbardziej oczywista z oczywistych prawd, że przyczyną smoleńskiej katastrofy była niefrasobliwość pilotów? Podjęli ryzyko lądowania przy zerowej widoczności, przekraczając swoje uprawnienia, a my szukamy przyczyn w helu, sztucznej mgle, brzózce albo zamachu terrorystycznym.

Jest kryzys, ludzie mają wiele codziennych problemów, czego posłowie zdają się nie zauważać, forsując temat smoleński i non stop wyciągając go na wierzch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie fizyk
  • Nie fizyk
  • 22.04.2012 13:48

Pani Beatko, niech weżmie pani dwa długie przedmioty i uderzy jednym o drugi. Złamie sie tylko jeden, ten słabszy. A tam pękła i brzoza i skrzydło. Czy trzeba ukończyc studia by to wiedzieć? No moze niektórzy muszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
awersja kacza8974
  • awersja kacza8974
  • 19.01.2012 09:07

Kacze czopki to alfy i omegi. Znają się na wszystkim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niekorzystna pasja to nieuleczalna choroba. Niestety!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieki Panie Mirosławie za komentarz. Czytałam Pański tekst . Całkowicie się z Panem zgadzam, ale wynik sondy mnie niepokoi. Jednak wiekszość pasjonuje się tematem...To będzie neverending story...
Pozdrowienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako komentarz proponuję lekturę mojej wypowiedzi w Wiadomościach24 pt. "Katastrofa w przyziemnych przestworzach"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.