Facebook Google+ Twitter

Budapeszt: Premier Tusk na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 11:36

Premier Donald Tusk przyleciał do Budapesztu, gdzie weźmie udział w spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. Głównym tematem spotkania premierów Grupy Wyszehradzkiej ma być wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie Europejskiej Strategii Gospodarczej.

Swoje propozycje dotyczące dokumentu Komisja Europejska przedstawi 3 marca. Donald Tusk chce także w Budapeszcie porozmawiać o Partnerstwie Wschodnim i relacjach Unii Europejskiej z krajami, które Partnerstwo obejmuje.
Do premierów państw grupy Wyszehradzkiej dołączy szef rządu Chorwacji Jadranka Kosor. Spotkanie to będzie poświęcone ocenie postępów Zagrzebia w drodze do Unii. Kraje wyszehradzkie są za jak najszybszym przyjęciem Chorwacji do Wspólnoty.

Po południu przedstawiciele państw Grupy Wyszehradzkiej, państw bałkańskich, Stanów Zjednoczonych, Austrii, Komisji Europejskiej i prezydencji hiszpańskiej, będą rozmawiać na temat bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej.
Stronie polskiej zależy na tym, by Komisja Europejska włączała się jak najszybciej w zapobieganie potencjalnemu kryzysowi gospodarczemu. Obecne przepisy zobowiązują do reakcji dopiero wtedy, gdy zagrożonych jest 20 procent dostaw do całej Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.