Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27045 miejsce

Budapeszt. "Wielki Wyjazd" polskiej prawicy na święto Węgier

Polska prawica, firmowana trzema tysiącami uczestników, głównie z klubu "Gazety Polskiej" i "Solidarnych 2010", wzięła udział w historycznym "Wielkim Wyjeździe" do Budapesztu, na święto narodowe Węgier.

Sonda

Co sądzisz o wsparciu polskiej prawicy dla Orbana?

 / Fot. EPA/ZOLTAN MATHEByło fajnie, cudownie, wspaniale – relacjonowała redaktorka gazety.

Tomasz Sakiewicz, w imieniu Jarosława Kaczyńskiego i środowisk prawicowych skupionych wokół, m.in. "Gazety Polskiej", wyruszyli 15 marca, na obchody Narodowego Święta Węgier. Razem z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" wyjechała armia trzech tysięcy manifestantów poparcia dla polityki Viktora Orbána.

Niezwykłą podróż o charakterze politycznym nazwano słusznie "Wielkim Wyjazdem". Delegacja naszej prawicy manifestowała z niebywałym szumem w centrum Budapesztu. Media podały: Morze polskich flag w Budapeszcie. Polacy wyjechali na wielki masz do "przyjaciół Węgrów". Wyjechali w ramach akcji poparcia premiera Viktora Orbána. Intencje podkreślał znakomicie jeden z polskich transparentów: "Orbán i Kaczyński prowadźcie na Warszawę!"

Nie wiemy, kiedy bracia Węgrzy spod znaku Viktora Orbána, który w ocenie Unii Europejskiej prowadzi kraj ku zniszczeniu – zechcą odbyć podobny marsz do Warszawy. Po takiej znakomitej wizycie Polaków, jaką zaznaczyli swoją obecnością 15 marca, ludzie "Wielkiego Wyjazdu" z klubu "Gazety Polskiej", należy spodziewać się rychłego "Wielkiego Rewanżu" Węgrów.

Organizatorami wyjazdu trzech tysięcy Polaków do Budapesztu byli: klub "Gazety Polskiej", Stowarzyszenie "Solidarni 2010", Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz bliżej nieokreślone grupy wspierające inicjatywę "Gazety Polskiej". Dość powiedzieć, że akcję "Wielkiego Wyjazdu" zaangażowało się wiele osób.

Z relacji TOK FM wiadomo, że na peronie kolejowym w Nowym Sączu, uczestników "Wielkiego Wyjazdu" powitały zakonnice, z przygotowanym sutym poczęstunkiem dla podróżników. Na peronie i w pociągu, atmosfera była radosna i bardzo podniosła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

mikołajek
 • mikołajek
 • 17.03.2012 20:32

Orban to Gość , ma poglądy takie jakie ma zaś ja , tak się składa , jestem całym sercem z nim i z tymi wszystkimi Węgrami i rzecz jasna Polakami którzy mu sprzyjają.
PO , którego doskonałą wręcz emanacją są pan prezydent Bronisław Komorowski - nick name : "pierwszy gajowy PR" oraz gość z ksywką Donek - "czerwony kapturek" czyli inaczej nasz pan premier Donald Tusk to w czystej formie fatalistyczne zjawisko zaś wspomniani panowie Donek i Bronek choć z pozoru milusińscy i pieszczochy salonowe w realu najbardziej ponure i złowrogie postaci naszej współczesnej historii. Obyśmy tylko w dobrym zdrowiu na duszy i umyśle dożyli czasów wolnych od tego koszmaru .
Wasz mikołajek

Komentarz został ukrytyrozwiń
ROS
 • ROS
 • 17.03.2012 20:00

Wspaniała atmosfera,duża życzliwość Węgrów i wielkie wzruszenie obu stron.Wzruszenie ,które wielu uczestnikom i mieszkańcom wyciskało łzy z oczu.I nie były to łzy rozpaczy ale radości,że może być spokojnie bez przepychanek i eksponowania dewiantów.Boże błogosław Węgrom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
liczby
 • liczby
 • 17.03.2012 12:11

Było ludu 200 tys a Polaków 3 tys. autor chyba jest uprzedzony do Orbana i wkłada coś w usta Pani Kasi. Tzw. zoologiczna niechęć do prawicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mak9
 • mak9
 • 17.03.2012 02:19

POwcy jedzcie na swoje święta do MOSKWY i POdziękujcie ANODINIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
mak9
 • mak9
 • 17.03.2012 02:19

POwcy jedzcie na swoje święta do MOSKWY i POdziękujcie ANODINIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
oghana7
 • oghana7
 • 17.03.2012 00:26

to wielki wstyd popierac urbana -wstyd tym wiekszy ze cala unia go potepia ,prawica zawsze musi wypasc na te najglupsza .co na to europa >

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaszka
 • jaszka
 • 17.03.2012 00:24

Ciekawe: kto te tysiące Polaków zmusił do wyjazdu na Węgry.... A ciekawe kto tym siostrom kazał nakarmic i napoić podróżnych... Oj durnie i duraki - mamy was pismaków i rządzących naprawdę dosyć!!! Nowy rząd powinien was wszystkich rozparcelowac i wysłać: do Rosji, innych do Izraela (koniecznie do kibuców), Korei Płn. (pani Środa z całą manifą) czy palikociarnię do Wietnamu... A my w kraju będziemy nareszcie mieli święty spokój!!! Po prostu pozbędziemy sie warcholstwa!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
meluzyna
 • meluzyna
 • 16.03.2012 22:59

bajdy !!!! Panie Wielki Dziennikarzu dlaczego nie piszesz prawdy? To nie Orban doprowadzil Wegry do katastrofy ale jego poprzednicy socjalisci przy wydatnej pomocy UE. Oj, nieladnie tak klamac !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kazik
 • kazik
 • 16.03.2012 22:40

Cybruch gnojek jesteś nie dziennikarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Internauta.
 • Internauta.
 • 16.03.2012 22:34

Do sadlika. PO-myleńcu chciałbyś, ale się nie doczekasz tej "swawody", bo baranów trza
mieć na smuczy i z oczu nie spuszczać !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.