Facebook Google+ Twitter

Buddyjski kurs medytacyjny "Lama, jidam, strażnik"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-26 13:01

Buddyzm tybetański Diamentowej Drogi oferuje wyjątkowe metody rozwoju duchowego. Jedną z nich jest medytacja, dzięki której można uspokoić umysł oraz rozwinąć samodzielność, niezależność, mądrość, współczucie i trwałą radość.

Buddyzm jest praktycznym systemem filozoficzno-religijnym wyjaśniającym, jak funkcjonują zjawiska i jak je postrzegamy i przeżywamy. Nie ma w nim dogmatów, jest oparty na indywidualnym doświadczeniu każdego praktykującego. Sam Budda był nauczycielem, przyjacielem i jednocześnie przykładem dla swoich uczniów. Przekazał im metody, dzięki którym można rozwinąć pełne możliwości ludzkiego umysłu i w ten sposób osiągnąć cel buddyjskiej praktyki - oświecenie - stan ponadczasowej radości i trwałego szczęścia.

Lama Ole Nydahl urodził się w 1941 roku w Danii. Studiował literaturę angielską
i niemiecką oraz filozofię na uniwersytetach w Kopenhadze, Tybindze i Monachium. Wraz z żoną Hannach byli jednymi z pierwszych zachodnich uczniów XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże – jednego z największych mistrzów medytacji poprzedniego stulecia.
Po latach nauki w Himalajach, na jego prośbę, przenieśli nauki Buddy do naszego kręgu kulturowego. Hannah (która zmarła 1 kwietnia 2007 roku) zajmowała się przede wszystkim tłumaczeniami tradycyjnych tekstów. Ole, jako w pełni wykwalifikowany lama, od ponad 40 lat naucza buddyzmu Diamentowej Drogi i zakłada na całym świecie ośrodki medytacyjne. Do tej pory między San Francisco a Władywostokiem powstało ich ponad 600. Stwarzają one możliwości praktykowania buddyzmu osobom pracującym, prowadzącym normalne życie, często posiadającym rodziny. Dzięki aktywności lamy Ole, w ciągu ostatnich czterech dekad buddyzm Diamentowej Drogi stał się znany na całym świecie
i coraz więcej ludzi rozumie, że jego podstawowym celem jest przynoszenie pożytku innym poprzez własny rozwój.
Trudno znaleźć nauczyciela, który w tak dużym stopniu przyczynił się do przeniesienia buddyzmu na Zachód.

Lama Ole jest przykładem buddyjskiego lamy, który nie jest mnichem, dlatego jego nauki dotyczą wszystkich obszarów życia – pracy, rodziny, związków partnerskich. Znany jest ze swej bezpośredniości i braku poważania dla poprawności politycznej. Jest autorem wielu buddyjskich książek przetłumaczonych na kilkanaście języków, w tym polski.

Program kursu:
SOBOTA 27 marca
20:00 wykład Lamy Ole Nydahla
NIEDZIELA 28 marca
10:00 wykład podróżującego nauczyciela (Marcin Barański)
14:00 wykład Lamy Ole Nydahla
18:00 wykład Lamy Ole Nydahla

Miejsce:
Hala Sportowa "Reduta"
ul. Redutowa 37, Warszawa


Więcej informacji na: www.buddyzm.pl

Filip Ćwikliński
http://www.ithink.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.