Facebook Google+ Twitter

"Buddyzm na Zachodzie" Lama Ole Nydahl - wykłady weekendowe

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-12-19 14:29

21-22 grudnia w ERGO ARENIE w Gdańsku odbędzie się o cykl wykładów o buddyzmie „Buddyzm na Zachodzie”. Głównym prelegentem będzie Lama Ole Nydahl. Wstęp płatny.

Program „Buddyzm na Zachodzie”:

21 XII SOBOTA
godz. 15.00 Juliusz Humienny – wykład wprowadzający (bilet 20 PLN)
godz. 20.00 Lama Ole Nydahl – wykład I (bilet 40 PLN)

22 XII NIEDZIELA
godz. 14.00 Lama Ole Nydahl – wykład II (bilet 40 PLN)

Miejsce:
Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA, Plac Dwóch Miast 1

„Buddyzm na Zachodzie” to cykl wykładów o buddyzmie Diamentowej Drogi przekazywanych przez Lamę Ole Nydahla w inspirujący sposób, idealny dla niezależnych, pełnych radości ludzi. W trakcie weekendu będzie można posłuchać o buddyjskim poglądzie oraz dowiedzieć się, jak nauki Buddy mogą pomóc w codziennym życiu. Będą to dwa dni pełne buddyjskich nauk, pytań i odpowiedzi oraz medytacji i błogosławieństwa. Każdy z uczestników będzie mógł poznać metody prowadzące do celu buddyjskiej praktyki – oświecenia czyli urzeczywistnienia całkowitego potencjału umysłu oraz doświadczenia trwałego szczęścia. Jak mówi Lama Ole „Każdy zna smak medytacji - te chwile w życiu, w których radość powstaje sama z siebie i wszystko po prostu ma sens”.

We współczesnym świecie buddyzm jawi się jako bardzo praktyczny, pełen odniesień do codziennego życia system. Opiera się na wartościach bliskich zachodniej kulturze – wolności, samodzielnym i krytycznym myśleniu oraz altruistycznej postawie. Lama Ole to wysoko wykwalifikowany nauczyciel medytacji w tradycji buddyzmu szkoły Karma Kagyu. Nie jest mnichem, dlatego jego nauki dotyczą wszystkich obszarów życia – pracy, rodziny czy związków partnerskich. Lama Ole znany jest ze swej bezpośredniości i świeżego stylu pasującego do nowoczesnych czasów. Jest autorem wielu buddyjskich książek przetłumaczonych na kilkanaście języków, w tym j.polski.

Szczegóły: kurs.buddyzm.pl
Wydarzenie na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/388136104650889/?fref=ts
(Hubert Bramowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.