Facebook Google+ Twitter

Budgie i Slade w Polsce już w listopadzie!

Radio powiedziało mi dzisiaj, że Slade i Budgie zagrają razem w Zielonej Górze. A później okazało się, że Budgie (podobnie jak rok temu) gra dużą trasę nad Wisłą. Warto mieć ich na oku!

 / Fot. Plakat BudgieNajbardziej ekscytujące połączenie przygotowała Piwnica Artystyczna Kawon, ściągając z malutkiej trasy glamrockowych klasyków - Slade, tego samego wieczora, co Budgie. Cena biletu to 86 złotych, a więc bardzo przystępna jak na tej klasy wydarzenie. Powiedzcie swoim rodzicom, spróbujcie też przebić się przez ich kolekcje winyli - na pewno znajdziecie coś którejś z tych grup. Dla uzupełnienia muzycznej wiedzy o wielkich grupach lat 70. - na przekór wszechogarniającej i wszech wieszczonej modzie na lata 90., która podobno zaczyna nas zalewać, wraz z prawami cykli 20-letnich (a więc w ubiegłej dekadzie wracaliśmy do lat 80., lata 90. upodobały sobie lata 70., i tak dalej, i tak dalej).

Slade to twórcy radosnych i energetycznych utworów w stylu "Cum on feel the noize". Budgie są z kolei uznawani za twórców heavy-metalu, imający się poza tym hard-rockowych i progresywnych melodii, które układały się na genialne - nie bójmy się tego słowa - całości. Posłuchajcie "Parents".Trasa Budgie w listopadzie:

9 - Eskulap, Poznań
10 - Ucho, Gdynia
11 - DK "Słowianin", Szczecin
12 - Progresja, Warszawa
13 - Estrada, Bydgoszcz
15 - Grafitti, Lublin
16 - Klub Zero, Częstochowa
17 - Klub Dekomresja, Łódź
18 - Mega Klub, Katowice
19 - Hala Sportowa, Zielona Góra
20 - Od Zmierzchu do Świtu, Wrocław

Ceny biletów na koncerty Budgie oscylują w granicach 100-120 złotych i dostępne są w bileteriach internetowych. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Paweł Jasiński
  • Paweł Jasiński
  • 20.10.2010 10:34

Słuchajcie, może i tutaj być i 10:0 dla Budgie, ale i tak nie zmieni to faktu, że to Slade znany jest na całym świecie, a Budgie tylko w rodzimej Walii i w Polsce bo nawet w Anglii większość ludzi nie wie co to Budgie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przechylę szali ani na rzecz Slade ani na rzecz Budgie, bo oba zespoły onegdaj darzyłem wielką sympatią, a pierwszy większy przebój Slade "Mama Weer All Crazee Now" usłyszałem w Radiu Luksemburg.Slade uwielbiał dziwną pisownię tytułów swoich utworów. Byłem na ich koncercie w Operze Leśnej w Sopocie, chyba w 1978 roku .Chłopaki ( jeszcze w oryginalnym składzie) dali takiego czadu, że igły sypały się z drzew.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2010 18:17

Zmienię ten wynik - ja jestem, a raczej byłem fanem SLADE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie mój pierwszy koncert Budgie - nie mogę się doczekać. Sądząc po komentarzach, jest 2:0 dla Budgie, a więc jednak ich legenda silniejsza;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na koncercie Budgie byłem ponad dwadzieścia lat temu w katowickim "Spodku". Super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budgie i Black Sabbath to moi ulubieńcy gdy byłem młodzieniaszkiem.Ukłony za informację. 11 w Warszawie super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.