Facebook Google+ Twitter

Budka dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-04-08 19:28

Od roku 2011 ks. Jan Byrt realizuje projekt "500. budek dla ptaków na 500 lat Reformacji". Jedna z budek trafi lada dzień do Prezydenta RP.

 / Fot. ks.Jan Byrt Budkę wykonał nasz parafianin. Liczymy, że znajdzie ona godne miejsce w ogrodzie Prezydenta Dudy i będzie służyć ptakom przez wiele lat - powiedział ks. Jan Byrt, pomysłodawca tej i wielu innych akcji.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Andrzej Duda był gościem Parafii Ewangelickiej w Szczyrku w 2015 roku w Święto Reformacji czyli 31 października. Zasadził też drzewko w Ogrodzie Reformacji.

Budki pochodzą od ofiarodawców prywatnych, ok 150 szt podarowało miasto Szczyrk a resztę zrobiliśmy sami z parafianami. Sam projekt "500. budek dla ptaków na 500 lat Reformacji" zrodził się kilka lat temu przy realizacji innego "5000 drzew na 500 lat Reformacji". W realizację projektu włączył się między innymi Adam Małysz, mieszkańcy partnerskiego miasta Zetel i wielu innych miejsc w Polsce i poza granicami. Budki wieszaliśmy także na terenie miasta Szczyrk. W przyszłym roku nadal będziemy je wieszać i sadzić drzewka w naszych pięknych Beskidach. Bogu na chwałę. Niech ptaki śpiewają a drzewa rosną.- dodał duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.