Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31217 miejsce

"Budowa banków zadań" - nowy projekt CKE

„Budowa banków zadań” - pod tym hasłem kryje się nowy, innowacyjny projekt wprowadzony decyzją Ministra Edukacji Narodowej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Jest on współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu modyfikację dotychczasowego systemu pracy nad arkuszami egzaminacyjnymi oraz stworzenie banków wysokiej jakości zadań i testów.

W ramach projektu CKE namawia do tworzenia ćwiczeń egzaminacyjnych niemalże ze wszystkich przedmiotów szkolnych. - Najlepsze z nadesłanych zostaną umieszczone w banku. Zadania te następnie mogą, ale nie muszą pojawić się w arkuszach egzaminacyjnych - komentuje menedżer projektu Jan Sitarski.

Propozycję zaangażowania w projekt CKE kieruje do nauczycieli szkół wyższych, nauczycieli akademickich, pracowników nauki oraz wszystkich zainteresowanych pracami w zespole autorów zadań. Włączonym w projekt oferuje się też odbycie specjalnych szkoleń z zakresu tworzenia zadań.

- Praca nad projektem jest ciekawa, a wynagrodzenie atrakcyjne - czytamy na www.cke-efs.pl. Według nieoficjalnie pojawiających się informacji za ułożenie np. tematu wypracowania z języka polskiego można dostać 1000 zł, za zadanie z matematyki natomiast około 100 zł. Jednak: - Informacje o wynagrodzeniach nie są potwierdzone. Dopiero specjalnie powołana komisja koordynatorów wszystkich zespołów ustali wartość gratyfikacji. Tylko zadania zaakceptowane przez komisje wysokiej klasy ekspertów będą nagradzane. Nie oznacza to, że każda osoba, która wysłała na adres podany na stronie CKE, zadania swojego autorstwa, zostanie zakwalifikowana do zespołu przedmiotowego - informuje Jan Sitarski.

By uczestniczyć w pracach zespołu przygotowującego zadania wystarczy w terminie do 30 września, przesłać zestaw własnych, oryginalnych ćwiczeń egzaminacyjnych, przygotowanych według wytyczonych przez CKE, dla każdego z przedmiotów odrębnych kryteriów. Podpisane pseudonimem należy nadać drogą elektroniczną na adres: banki_zadań_rekrutacja@cke-efs.pl. By zadanie znalazło się w banku musi zostać jednak zaaprobowane przez specjalne jury powołane przez CKE.

Ilość wyłonionych zadań zostanie ujawniona dopiero w październiku. "Na skrzynkę mailową wciąż spływają zadania. Maile będą przyjmowane do 30 września, dopiero po tej dacie zespół ekspertów będzie mógł nadesłane zadania zobaczyć i starannie zweryfikować. Jest to jednak proces czasochłonny i wymagający od sprawdzających nadesłane zadania doświadczenia i dużej wiedzy" - komentuje menadżer projektu.

Źródło: cke.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.