Facebook Google+ Twitter

Budowa drugiej nitki metra to będzie kataklizm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-17 07:32

Zamknięte dla aut ulice i mosty oraz bezwzględny priorytet dla komunikacji. Tak ma wyglądać Warszawa w latach 2009 - 2012, w czasie budowy drugiej linii metra - przewiduje "Życie Warszawy".

Gazeta prognozuje, że w czasie budowy metra przez centrum będą jeździli samochodami tylko szaleńcy. Taka przeprawa przez stolicę potrwa bowiem kilka godzin. Szef Zarządu Transportu Miejskiego, Leszek Ruta, uważa, że nawet najbardziej zatwardziali kierowcy będą musieli przesiąść się do komunikacji publicznej.
Leszek Ruta, już teraz ujawnił dziennikowi planowane zmiany w organizacji ruchu na czas prac związanych z drugą linią metra. Budowa stacji: rondo Daszyńskiego, rondo ONZ, Świętokrzyska i Nowy Świat wymuszą zamknięcie ulic: Prostej i Świętokrzyskiej. W poprzek nich - wzdłuż ulicy Towarowej, alei Jana Pawła II, Marszałkowskiej i Nowego Światu - zostaną przerzucone prowizoryczne przejazdy, zapewne z elementów mostu Syreny. Gazeta przewiduje, że na prawym brzegu Wisły, epicentrum korka będzie stanowiło skrzyżowanie alei Solidarności z ulicą Targową.
"Życie Warszawy" pisze, że urzędnicy spróbują włączyć do obsługi wewnątrz miasta pociągi. Prezes Kolei Mazowieckich Halina Sekita przyznaje jednak, że warunkiem jest wspólny bilet dla całej aglomeracji.
Więcej o tym, jak może wyglądać Warszawa, gdy ruszy budowa drugiej nitki metra - "Życiu Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.